Home Rozrywka Dzień Kobiet ze “Śląskiem”

Dzień Kobiet ze “Śląskiem”

by admin
60 wejść

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet prezydent Mariola Czechowska przygotowała dla wszystkich Pań wyjątkowy prezent. 8 marca w MCK PGE Gigantach Mocy wystąpi znany i lubiany Zespół „Śląsk”. Podczas koncertu muzycy zabiorą nas w muzyczną podróż po różnych europejskich krajach. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w kasie MCK w sobotę 2 marca.

„Podróże ze Śląskiem” to barwna opowieść o kulturowej tożsamości i różnorodności narodów europejskich. Dodatkowego smaczku z pewnością doda zestawienie jej z polskimi tańcami narodowymi: polonezem, mazurem, kujawiakiem, oberkiem i krakowiakiem.

Podczas koncertu usłyszymy europejskie pieśni ludowe w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Między innymi grecką „Athina” czy „Greensleeves” – irlandzką, popularną piosenkę ludową oraz słowacki hit „Tańcuj, tańcuj”. Zabrzmi także włoska „La Montanara”. Wielką gratką będzie z pewnością porywające wykonanie tenorów jednej z najpopularniejszych pieśni neapolitańskich, czyli „O sole mio”.

Klimat paryskich uliczek przywoła z kolei kompozycja „Ca c’est Paris”.  Przeniesiemy się także do Niemiec wraz z piosenką „Heidenröslein” Franza Schuberta. W programie znajdą się także porywające, europejskie tańce: grecka „Zorba”, tańce słowackie, węgierskie, irlandzkie i romskie. Nie zabraknie także polskich kujawiaków, oberków oraz krakowiaka, poloneza i mazura.

I to właśnie na tę muzyczną z okazji Dnia Kobiet zaprasza prezydent Mariola Czechowska. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny odbędzie się 2 MCK PGE Gigantach Mocy 8 marca. Początek o godz. 18:00. Darmowe wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w kasie Miejskiego Centrum Kultury 2 marca od godz. 10:00. Ważne – jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie kina w dniu 2 marca od godziny 10:00. Obowiązuje limit 2 wejściówek na osobę.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz