Home Powiat Złóż wniosek “Aktywny samorząd 2024”

Złóż wniosek “Aktywny samorząd 2024”

by admin
47 wejść

Z dniem 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu “Aktywny samorząd 2024”, finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie jako realizator programu dla Powiatu Bełchatowskiego ogłasza kolejną edycję. Program jest skierowany do osób z niepełnosprawnością zamieszkujących teren powiatu bełchatowskiego, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz spełniających warunki uczestnictwa. 

Nabory wniosków będą prowadzone elektronicznie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), jednak warunkiem koniecznym będzie posiadanie podpisu elektronicznego/Profilu zaufanego na platformie ePUAP. Harmonogram realizacji programu obejmuje dwa moduły, z których pierwszy będzie aktywny od 1 marca do 31 sierpnia 2024 roku, a drugi podzielony na dwa okresy w zależności od dotyczącego roku akademickiego.

Program skupia się na likwidacji różnych barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością oraz zapewnieniu wsparcia w różnych obszarach, takich jak transport, dostęp do społeczeństwa informacyjnego czy poruszanie się. Szczegółowe informacje oraz możliwość składania wniosków dostępne są na stronie internetowej PFRON oraz w siedzibie PCPR w Bełchatowie.
źródło: Powiat Bełchatowski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz