Home Rozrywka Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

by admin
314 wejść

W listopadzie 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore “Teddy” Roosevelt podczas polowania ujrzał małego niedźwiedzia, który miał być przeznaczony na trofeum. Zlitował się nad zwierzęciem i kazał puścić je wolno. Wydarzenie zilustrował Clifford Berryman, a jego grafika opublikowana została w dzienniku “The Washington Post”. To właśnie ten rysunek stał się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy. Miś zyskał ogromną popularność i do dzisiaj polski pluszowy miś, to dla mieszkańców zza oceanu „Teddy’s Bear”.

Najbardziej znanym polskim misiem jest oczywiście Miś Uszatek i Miś. Został stworzony przez poetę Czesława Janczarskiego oraz grafika i ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Początkowo był bohaterem opowiadań, które ukazywały się w miesięczniku „Miś”. Popularność zdobył jako serial animowany.

Już za kilka dni obchodzony będzie na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym, już wczoraj w Galerii Olimpia odbył się zlot chodzących maskotek. Trwająca kilka godzin impreza przyciągnęła tłumy najmłodszych bełchatowian. Zlot pluszaków był też wyśmienitą okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej, podczas której zorganizowano zbiórkę pluszowych przytulanek, zabawek a także artykułów piśmienniczych, które zostaną przekazane dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz