Home Rozrywka Agonia branży weselnej.

Agonia branży weselnej.

by admin
778 wejść

Przyszłe pary młode, które planowały w najbliższych miesiącach ślub i wesele, z tego drugiego będą musiały zrezygnować. Branża weselna została zamrożona.

Śluby cały czas się odbywają, ale w urzędach stanu cywilnego stosowane są duże środki ostrożności. W uroczystości mogą brać udział tylko państwo młodzi oraz świadkowie. Czasami kierownik USC może zgodzić się na udział rodziców, jeśli są zaszczepieni albo fotografa lub kierowcy.

Branża ślubna, która jeszcze w 2019 roku prosperowała bardzo dobrze, od ubiegłego roku notuje same straty. Od wielu miesięcy nie odbywają się żadne wesela. Nie wiadomo kiedy sytuacja wróci do normalności, ale z zapowiedzi Ministra Zdrowia Adam Niedzielskiego nie nastąpi to szybko. Bełchatowscy fotografowie nie mają też powodów do zadowolenia.

– Na ten rok nie mamy podpisanych żadnych umów z nowymi klientami. Wszystkie zakontraktowane tegoroczne umowy są przeniesione z ubiegłego roku – mówi nam Beata Orpel, fotograf z Bełchatowa.

Podobna sytuacja dotyczy zespołów muzycznych, dj-ejów czy też kamerzystów. Większość zaplanowanych na ten rok imprez jest po prostu przeniesionych z roku 2020.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz