Home Regionalne Zelów ma karetkę.

Zelów ma karetkę.

by admin
584 wejść

Od 1 maja br. w budynku SPZOZ w Zelowie będzie stacjonował Zespół Ratownictwa Medycznego.

– Mając na uwadze zdrowie wszystkich mieszkańców walczyliśmy o to, by na terenie Zelowa stacjonował Zespół Ratownictwa Medycznego i udało się – podkreśla Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek – wiem, że wielu z nas długo oczekiwało na tę wiadomość. Dzięki tej decyzji z pewnością skrócony zostanie czas oczekiwania na pomoc i poprawi się nasze bezpieczeństwo. Karetka w Zelowie to jeden z moich celów, które postawiłem sobie na początku mojej pracy na stanowisku burmistrza. To kolejna nasza inwestycja, która obok m.in. uruchomienia żłobka i klubu seniora oraz inwestycji  wodno-kanalizacyjnych i drogowych wpłynie pozytywnie na poprawę komfortu życia w gminie Zelów.

Wyremontowane pomieszczenia z których będzie korzystał ZRM znajdują się na parterze budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zelowie przy ul. Żeromskiego 21 i obejmują pełny węzeł sanitarny (WC, umywalka, natrysk), szatnie, pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie bytowo-noclegowe. Dodatkowo zapewnione zostało niezależne wejście od frontu budynku oraz wydzielono miejsce przed posesją, w którym stacjonować ma pojazd ratownictwa medycznego
z możliwością podpięcia do sieci energetycznej 230V. Koszt remontu pomieszczeń wyniósł 80 000,00 zł i został pokryty z budżetu gminy Zelów.

Stacjonowanie ZRM w Zelowie z pewnością realnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszej gminy.

źródło: www.zelow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz