Home Wiadomości Dofinansowanie na fotowoltaikę dla MZK od Starostwa.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla MZK od Starostwa.

by admin
378 wejść

Powiat Bełchatowski wsparł dotacją finansową Miejski Zakład Komunikacji w Bełchatowie. Środki przekazano na realizację zadania pod nazwą „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 89,6 kWp na budynku MZK Bełchatów”.

Miejski Zakład Komunikacji w Bełchatowie stanie się bardziej ekologiczny. Na terenie zajezdni zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Będą one wytwarzać energię elektryczną na użytek firmy i taboru autobusowego.
Zadanie pod nazwą „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 89,6 kWp na budynku MZK Bełchatów” otrzymało dofinansowanie do kwoty 316 350 zł.

Efektem ekologicznym realizacji zadania,będzie efektywne wykorzystanie energii promieniowania słonecznego. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną ekologicznie, nie zanieczyszczając środowiska, bez hałasu i innych negatywnych skutków ubocznych. Realizacja zadania łączy technologię fotowoltaicznych ogniw słonecznych z technologią pojazdów elektrycznych.

Podczas ładowania pojazdów elektrycznych z odnawialnych źródeł energii, jak i podczas ich użytkowania do atmosfery nie zostają wydzielane żadne zanieczyszczenia.
Termin zakończenia inwestycji to połowa grudnia.

źródło: M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz