Home Wiadomości Rekompensaty dla handlujących kwiatami.

Rekompensaty dla handlujących kwiatami.

by admin
412 wejść

Mikroprzedsiębiorstwa, a także małe i średnie, które poniosły straty w związku z zamknięciem cmentarzy od 31 października do 2 listopada, mogą ubiegać się o rekompensaty. Te wypłacane będą przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak informuje na swojej stronie ARiMR, na podstawie projektowanych przepisów Agencja będzie udzielała pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia. Przedsiębiorca będzie musiał wypełnić wniosek – będzie on dostępny na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – podać w nim liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania. Taki dokument trzeba będzie złożyć do 6 listopada u kierownika biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce przechowywania chryzantem.

W przypadku Bełchatowa agencja mieści się przy ulicy 1 Maja 9.

ARiMR na swojej stronie internetowej ogłosi również informację o możliwości odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne. Taką deklaracje, zainteresowane podmioty muszą przekazać do 12 listopada 2020 r. do kierownika właściwego biura powiatowego ARiMR.

Agencja wskaże miejsce odbioru chryzantem oraz poinformuje o tym fakcie przedsiębiorcę. Odbiór kwiatów musi zostać potwierdzony na piśmie lub w formie elektronicznego dokumentu.

Wysokość stawki w przeliczeniu na jedną chryzantemę doniczkową zostanie podana w rozporządzeniu dotyczącym tego wsparcia. Planuje się, że  pomoc będzie wypłacona do 31 grudnia 2020 r.

Źródło: UM Bełchatów/ https://www.arimr.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz