Home Wiadomości Kontenery dla bezdomnych

Kontenery dla bezdomnych

by admin
415 wejść

W ciągu kilku dni miasto uruchomi dodatkową pomoc dla osób bezdomnych. W okresie zimowym, w ciągu dnia będą się one mogły schronić się w dwóch ogrzewanych kontenerach. Zostały one ustawione na placu PGM-u przy ulicy Rodziewicza (wcześniej był to teren ADM-u, obecnie należy do PGM-u i stanowi jego zaplecze techniczne – wjazd od ulicy Czaplinieckiej). 

Kontenery do Bełchatowa trafiły w piątek, 30 października. Zostały ustawione na utwardzonym i ogrodzonym placu. Będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną. Osoby przebywające w nich do dyspozycji będą miały krzesła i stolik. Na zewnątrz ustawiony będzie toj-toj i kosz na śmieci. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z tej formy pomocy, będzie miał również dostęp do maseczek oraz środków do dezynfekcji rąk. 

Kontenery, to dodatkowe miejsca przeznaczone dla osób bezdomnych, które nie korzystają ze schroniska – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent miasta. – W schronisku przebywają osoby skierowane przez MOPS. Ośrodek ma im pomóc wyjść z bezdomności. Co ważne muszą być one trzeźwe i pochodzić z naszego terenu. Z kontenerów korzystać będą natomiast pozostali, tak żeby mogli bezpiecznie przetrwać najchłodniejsze dni – dodaje wiceprezydent.

Z tej formy pomocy skorzystać będzie mógł każdy potrzebujący, bez żadnych skierowań czy zaświadczeń. Nad bezpieczeństwem przebywających w nowym punkcie osób czuwać będzie straż miejska oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obiekty będą na bieżąco sprzątane i dezynfekowane.

Kontenery będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Ala 2 listopada 2020 - 15:49

“W okresie zimowym w ciągu dnia”…. Dalszy komentarz jest już chyba zbędny….

Reply
Bogda 4 listopada 2020 - 19:20

a noc będą spędzać na klatkach schodowych ? 🙁

Reply

dodaj komentarz