Home Kultura i edukacja Kultura zamknięta na trzy tygodnie.

Kultura zamknięta na trzy tygodnie.

by admin
557 wejść

Zgodnie z rządowymi wytycznymi placówki kulturalne zawiesiły swoją działalność. Co za tym idzie do 29 listopada bełchatowskie muzeum, Giganty Mocy, kino Kultura, a także wszystkie filie biblioteki oraz Miejskiego Centrum Kultury będą nieczynne dla zwiedzających.  

Bełchatowianie, którzy mają wypożyczone książki z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej i właśnie nadchodzi termin ich zwrotu nie muszą się martwić. Wystarczy napisać maila lub zadzwonić i zmienić datę ich oddania. Numery telefonów do każdej z filii oraz siedziby głównej dostępne są na stronie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – wystarczy kliknąć TUTAJ. Przypominamy, że uczniowie, a także dorośli mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do serwisu www.wolnelektury.pl. To darmowa biblioteka internetowa z książkami i audiobookami, z których można korzystać na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony, komputery przenośne). W serwisie znajdziemy zarówno lektury szkolne jak i klasykę literatury polskiej i zagranicznej.

Do 29 listopada nie obejrzymy także wystawy w Muzeum Regionalnym, a także w Miejskim Centrum Kultury. MCK informuje również o zawieszeniu wszystkich zajęć, spotkań klubów, imprez oraz spektakli i koncertów. Nie będzie można także zwiedzać PGE Gigantów Mocy i oglądać seansów w kinie Kultura.

Zamknięcie miejskich placówek kultury dla zwiedzających nie oznacza przerwy w pracy tych jednostek. Najbliższe tygodnie pracownicy MCK-u, muzeum, Gigantów Mocy czy biblioteki będą wykorzystywać na pracę bieżącą m.in. porządkowanie woluminów czy archiwalnych zbiorów.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz