Home Polityka PGE: miliony na rozwój lokalnej społeczności Bełchatowa i okolic

PGE: miliony na rozwój lokalnej społeczności Bełchatowa i okolic

by admin
406 wejść

·        PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, od wielu lat angażuje się w działania społeczne, charytatywne oraz sponsoring inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których prowadzi swoją działalność gospodarczą. 

·        W budowaniu długoterminowej wartości spółka uwzględnia, poza priorytetami biznesowymi, także trwałe relacje z otoczeniem oparte na zaufaniu, otwartości i dialogu. Gwarancje wytwarzania energii elektrycznej i stabilność zatrudnienia pracowników spółka umiejętnie łączy z dbałością o otoczenie społeczne i środowisko naturalne.

·        Tylko przez ostatnie dwa lata PGE GiEK zrealizowała w lokalizacji bełchatowskiej setki darowizn na łączną kwotę ponad 1,6 mln zł.

·        W 2019 i 2020 r. na projekty sponsoringowe w lokalizacji bełchatowskiej, w tym sportu zawodowego i amatorskiego, Grupa PGE przeznaczyła ok. 10 mln zł.

– Każdego roku realizujemy szereg działań na rzecz lokalnej społeczności we wszystkich lokalizacjach naszej spółki, przeznaczając na ten cel ogromne środki finansowe. Tylko przez dwa ostatnie lata w lokalizacji bełchatowskiej przeznaczyliśmy ponad 1 mln 600 tys. zł na wsparcie lokalnych potrzeb. Ten rok jest wyjątkowy, bo naszą pomoc skierowaliśmy także na walkę z epidemią COVID-19. W ramach tej pomocy w województwie łódzkim wsparliśmy kilkanaście rekomendowanych przez Elektrownię i Kopalnię Bełchatów projektów, w tym zakup środków ochrony indywidualnej dla działających w powiecie bełchatowskim Domów Pomocy Społecznej oraz zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie czy szpitala WAM w Łodzi. PGE i nasza spółka aktywnie wspiera też lokalne projekty sponsoringowe, przeznaczając w tym i poprzednim roku na ich realizację w lokalizacji bełchatowskiej blisko 10 mln zł. Środki te wyraźnie wspierają rozwój amatorskiego i zawodowego sportu w naszym regionie, w tym m.in. siatkarskiego klubu PGE Skra Bełchatów – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Dbałość o środowisko, wsparcie i lokalne partnerstwo

Oprócz standardowego wsparcia lokalnych beneficjentów, PGE GiEK w 2020 r. skupiła się na pomocy lokalnym instytucjom, które walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Nasze wsparcie skierowane zostało m.in. do szpitali, domów pomocy społecznej, straży pożarnych, policji i innych ważnych instytucji, które dzięki pomocy PGE GiEK zostały wyposażone w niezbędne środki ochronne. Ok. 4 mln zł spółka PGE GiEK przeznaczyła również na zabezpieczenie Pracowników przed zarażeniem COVID-19, dostarczając do elektrowni i kopalni m.in. miliony sztuk maseczek i płynów dezynfekujących.

Ponadto, spółka PGE GiEK nie zapomina o dbałości o środowisko. Na terenie funkcjonowania bełchatowskiego kompleksu górniczo-energetycznego angażuje się we wsparcie wielu programów i inicjatyw w tym m.in. akcji Lasy Pełne Energii realizowanej corocznie we współpracy z Fundacją PGE, młodzieżą szkolną oraz nadleśnictwami.

źródło: PGE GiEK

Może Cię zainteresować

4 komentarze

P 10 listopada 2020 - 21:26

Zbawcy.

Reply
fb 10 listopada 2020 - 21:52

11 mln i 1,6 mln, razem przez 2 lata 12,6 mln szacun … to teraz poprosimy zestawienie, ile bełchatowski kompleks zarobił dla grupy PGE w roku 2019 oraz 2020, może być razem i osobno … i tak przy okazji zapytam, czy powołana fundacja GKS-u ma już obiecane środki finansowe na działalność ?

Reply
Piotr St. 11 listopada 2020 - 00:51

W sedno FB

Reply
Kulfon 11 listopada 2020 - 07:55

A ile w tym czasie wpompowano w Mielec , „strategiczne miejsce dla aktywności PGE”
Porównanie tych danych da wyobrażenie o „potędze wsparcia dla Bełchatowa „

Reply

dodaj komentarz