Home Kronika policyjna „Pracownicy spółdzielni” okradli 75-latkę.

„Pracownicy spółdzielni” okradli 75-latkę.

by admin
369 wejść

Przestępcy nie mają przerw w swojej nikczemnej działalności. Pomimo informacji w mediach ofiarami złodziei padają nadal starsze osoby. Sprawcy bez skrupułów okradają ich często ze wszystkich oszczędności.

Kolejny taki przypadek odnotowali bełchatowscy policjanci. Do drzwi 75-latki zapukało dwóch mężczyzn, którzy działając pod legendą pracowników spółdzielni weszli do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność oraz nieuwagę starszej pani ukradli jej pieniądze. Bądźmy ostrożni i rozmawiajmy z Seniorami o zagrożeniach!

Nad sprawą pracują bełchatowscy policjanci, którzy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców tej kradzieży. Na kanwie tego zdarzenia apelujemy do mieszkańców powiatu bełchatowskiego o ostrożność. Nie wpuszczajcie do domu osób nieznajomych, bez wcześniejszego upewnienia się, kim one są.

Zwracamy się z prośbą do bliskich osób starszych, które mieszkają samotnie. Rozmawiajcie Państwo ze swoimi rodzicami, dziadkami, krewnymi, sąsiadam czy znajomymi zamieszkującymi samotnie o tego rodzaju zagrożeniach. Warto przypominać starszym osobom, że nie należy ufać obcym osobom i nie wpuszczać ich do mieszkań.

O wszystkich wątpliwościach co do intencji wizyty nieproszonego gościa należy najlepiej powiadomić policję pod numerem alarmowym 112 oraz rodzinę czy sąsiadów.

Apelujemy !

  • Nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto stoi po drugiej stronie!
  • Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych, bez wcześniejszego upewnienia się, kim one są,
  • Bądź ostrożny przy wpuszczaniu urzędników, pracowników spóldzielni, z reguły takie wizyty są anonsowane przez urząd lub administrację spółdzielni
  • Masz prawo do uzyskania danych osoby i firmy, która reprezentuje,
  • Możesz ustalić numer telefonu np. do spółdzielni mieszkaniowej, zadzwonić i upewnić się, czy jest to pracownik uprawniony do wykonywania określonych usług,
  • Miej przygotowaną listę najważniejszych instytucji (spółdzielnia, Zakład Energetyczny, Gazownia) bądź zadzwoń na Policję na numer alarmowy 112!
  • Zapewnij sobie czas – umów się na następne spotkanie lub ustal możliwość telefonicznego kontaktu,
  • Obcej osoby nie pozostawiaj w pokoju bez ciągłego osobistego lub innego domownika nadzoru. Najczęściej przestępcy działają parami. Pilnuj każdego z nich, nie pozwalaj na rozdzielenie się i oddalenie uniemożliwiające śledzenie tego, co taka osoba robi w mieszkaniu,
  • Nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy!
  • Współdziałaj z sąsiadami w zakresie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania!

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz