Home Edukacja Kolorowe „biblioteczki” w Zelowie.

Kolorowe „biblioteczki” w Zelowie.

by admin
515 wejść

Dziś (13.11.2020) zamontowano domki na książki w ramach projektu „Biblioteczka dla każdego” realizowanego przez zelowską bibliotekę. Projekt jest dofinansowany z Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”.

Trzy domki stanęły przy placówkach oświatowych: Szkole Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Zelowie, Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Zelowie oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną domki zaopatrzone zostały w książki oraz ogólnodostępne środki ochrony osobistej (maseczki ochronne, żele antybakteryjne, rękawiczki jednorazowe).

Będą one dostępne dla szerokiego grona odbiorców – dzieci, osób dorosłych, w tym także seniorów z terenu miasta i gminy Zelów. Projekt „Biblioteczka dla każdego” jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu „Biblioteka dla wszystkich”. Zamontowano wtedy trzy pierwsze domki na terenie Zelowa.

Biblioteka będzie uzupełniała księgozbiór. Zapewni to wolny, nielimitowany czasowo dostęp do książek. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z umieszczonych w domkach książek i ewentualnego uzupełniania zbiorów o kolejne pozycje, które znajdują się w Państwa domach.

źródło: Gmina Zelów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz