Home Kronika policyjna Aż 7 kierowców straciło prawo jazdy za jazdę po “pijaku”.

Aż 7 kierowców straciło prawo jazdy za jazdę po “pijaku”.

by admin
373 wejść

W czasie minionego weekendu policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy aż siedmiu kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50km/h. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnie na drodze!

Jesień to czas gdzie często pogoda nie umila życia kierowcom. Śliska nawierzchnia, mgła, opady deszczu dodatkowo wpływają na stan bezpieczeństwa na drodze. Kiedy do tych naturalnych czynników dochodzi jeszcze nadmierna prędkość – o tragedię nie trudno.

Policjanci, reagują i będą reagować za każdym razem kiedy ujawnią pirata drogowego, lekceważącego bezpieczeństwo innych. Zasada stosowania się do przepisów, obowiązuje każdego na wszystkich odcinkach dróg. Na ulicach, które przebiegają przez teren zabudowany należy jechać wolniej i ostrożniej, pamiętając o potencjalnym zagrożeniu z jakim możemy się spotkać.

Apelujemy do kierowców o rozsądek. Przypominamy, że każdy kierowca, który zdał egzamin na prawo jazdy powinien znać i respektować obowiązujące przepisy, a co najważniejsze powinien kierować się zdrowym rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz