Home Zdrowie Miasto dało 100.000 zł szpitalowi na walkę w koronawirusem.

Miasto dało 100.000 zł szpitalowi na walkę w koronawirusem.

by admin
388 wejść

Walka z koronawirusem trwa. Od samego początku pandemii bełchatowski szpital może liczyć na wsparcie miasta – zarówno rzeczowe, jak i finansowe. Na konto placówki wpłynęło właśnie 100 tys. zł.

Sytuacja związana z zagrożeniem wirusem COVID-19 jest poważna, jednak wierzę, że działając wspólnie sobie z nią poradzimy. Żeby ułatwić walkę z koronawirusem uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze, które pozwolą na sprawniejsze i efektywniejsze działania naszego szpitala – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Przekazane 100 tys. zł szpital przeznaczy na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej. – Obecnie w maksymalnie szybkim czasie musimy przygotować się kadrowo i sprzętowo na wyzwania, jakie stawia przed nami każdy nadchodzący dzień. Sytuacja jest dynamiczna i nieprzewidywalna. W szpitalu został powołany sztab kryzysowy, w ramach którego rozważane są różne warianty i scenariusze. Podstawowym celem jest zapewnienie mieszkańcom całego naszego regionu właściwej i profesjonalnej opieki medycznej, ale jednocześnie, aby móc tego dokonać musimy za wszelką cenę chronić personel, który podejmuje działania na pierwszej linii frontu w walce z zagrożeniem i chorobą. Środki ochrony osobistej są w tej chwili artykułem pierwszej potrzeby, a posiadane przez szpital zasoby finansowe bardzo ograniczone – czytamy w piśmie dyrektora bełchatowskiego szpitala dr n. med. Andrzeaj Kowalskiego.

Środki przyznane przez miasto pozwolą na zakup m.in. kombinezonów, fartuchów operacyjnych, ochraniaczy na obuwie czy maseczek chirurgicznych i przyłbic. Szpital Wojewódzki chce także zakupić półmaski o klasie filtra FFP3 i FFP2, gogle i rękawiczki. Do tego także testy antygenowe. – Nasze zapasy szybko topnieją, dlatego musimy je uzupełniać na bieżąco. Każda dotacja jest na wagę złota, dlatego bardzo dziękujemy miastu, że po raz kolejny wspiera bełchatowski szpital – mówi Sławomir Dobrzelak, kierownik sekcji inwestycji i sprzętu medycznego w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Co ważne, ze wspomnianych środków ochrony osobistej korzystać mają pracownicy lecznicy, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi COVID-19.

Przypomnijmy, że przelane właśnie na konto szpitala pieniądze, to kolejne już wsparcie dla tej jednostki od miasta. W marcu lecznica otrzymała między innymi środki ochrony bezpośredniej, w tym jednorazowe maseczki dla personelu medycznego. Mowa tu i o maskach diagnostycznych, i półmaskach filtrujących. Do placówki trafiło też kilkaset litrów płynów dezynfekujących – zarówno do odkażania rąk, jak i do dezynfekcji dużych powierzchni. Magistrat pomagał szpitalowi także w innych działaniach, koordynował m.in. organizację specjalnych punktów namiotowych – zewnętrznych izb przyjęć, które stanęły przed placówką.

Pomoc szpitalowi w tym trudnym okresie to wyraz naszego poczucia odpowiedzialności i troski o sprawy najważniejsze dla naszego miasta, czyli zdrowia mieszkańców. W obliczu sytuacji, w jakiej znajdujemy się od kilku miesięcy, podejmujemy i nadal będziemy podejmować wszelkie niezbędne w tym zakresie działania – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.  – Jednocześnie chcę przekazać lekarzom, ratownikom i całemu personelowi medycznemu największe słowa uznania. To Wy jesteście na pierwszej linii frontu, dbacie o zdrowie i życie bełchatowian. Nasza wdzięczność jest ogromna i dlatego zrobimy wszystko, by zapewnić Wam jak najlepsze i najbardziej bezpieczne warunki pracy – dodaje prezydent Czechowska.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz