Home Wiadomości Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

by admin
159 wejść

Kolejni bełchatowscy seniorzy odebrali opaski bezpieczeństwa. Wyposażone są one m.in. w przycisk SOS, dzięki któremu jego właściciel w razie potrzeby, jednym dotknięciem palca połączy się z całodobowym centrum monitoringu.

W czerwcu opaskę bezpieczeństwa odebrało 120 seniorów. Teraz trafiły one do kolejnych 30 osób. – Udało się nam wygospodarować oszczędności i mogliśmy zakupić następną pulę tych urządzeń. Co istotne tak, jak poprzednio, mają one wykupioną kompletną usługę teleopieki ważną do końca tego roku. Oznacza to, że w razie zagrożenia, po wciśnięciu guzika alarmowego, senior będzie mógł połączyć się z dyspozytorem o każdej porze dnia i nocy, który zdecyduje o sposobie udzielenia pomocy – mówi Sylwia Witkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Opaska bezpieczeństwa wyglądem przypomina zegarek na rękę. Oprócz wspomnianego już przycisku – sygnału SOS – wyposażona jest ona także m.in. w detektor upadku, lokalizator GPS, czujnik zdjęcia z ręki. Monitoruje też podstawowe czynności życiowe, takie jak: puls i saturacja. Można więc na odległość sprawdzać stan samopoczucia osoby starszej, chorej, po zabiegu medycznym czy z niepełnosprawnością, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, a mieszka sama.

Opaski bezpieczeństwa seniorzy otrzymali bezpłatnie. Wszystko dzięki środkom z programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów”, które MOPS pozyskał wspólnie z prezydentem Bełchatowa Mariolą Czechowską pozyskał na realizację tego projektu rządowe środki”.

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz