Home Wiadomości Zbadaj zdrowie u fachowców

Zbadaj zdrowie u fachowców

by admin
132 wejść

Z „Białego Tygodnia” skorzystać może każdy. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść. Przez cały tydzień, w wyznaczonych godzinach, na zainteresowanych czekać będą prelekcje, które poprowadzą różni specjaliści, m.in. onkolog, urolog, dermatolog czy endokrynolog. Będzie też można skorzystać z porad. Diabetolog podpowie jakie są objawy cukrzycy i jak sobie z nimi poradzić, dietetyk opowie o mitach i faktach żywieniowych, natomiast fizjoterapeuta da wskazówki do treningu mózgu. Przewidziane są także badania – dermoskopem oraz morfologia krwi, którą bezpłatnie będzie można wykonać w dwóch wskazanych punktach. Spotkania ze specjalistami będą się natomiast odbywać w Punkcie Informacji Prozdrowotnej, który mieści się w Cafe Seniora Raj (ul. Energetyków 6).

– Profilaktyka to klucz do zdrowia i długiego życia. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas regularnie się badał. „Biały Tydzień” to okazja, by w szybki i łatwy sposób spotkać się ze specjalistą i zapytać o poradę. Serdecznie zachęcam bełchatowian, aby skorzystali z takiej możliwości – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Akcję wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują Insula Poradnia Specjalistyczna oraz badaj.to Twoje Laboratorium Medyczne. Szczegółowy harmonogram wraz z opisem znajduje się poniżej, na plakacie promującym akcję.

źródło: UM Bełchatowa/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz