Home Edukacja Rusza nabór do UTW

Rusza nabór do UTW

by admin
171 wejść

Uniwersytet Trzeciego Wieku startuje z naborem. Najpierw zapisywać się mogą dotychczasowi słuchacze, którzy mają na to czas od 12 do 15 września. Jeśli zostaną wolne miejsca MCK uruchomi rekrutację dla nowych seniorów.

Bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku cieszy się ogromną popularnością. Rok w rok korzysta z niego ponad 300 osób. Podobna liczba miejsc czeka także w nadchodzącym roku akademickim, który startuje już za niespełna miesiąc.

Zapisy na UTW rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 12 września. Pierwszeństwo mają słuchacze, którzy już uczęszczali na zajęcia. Aby ponownie się zgłosić seniorzy muszą do 19 września złożyć w sekretariacie MCK-u deklarację. Trzeba też do niej dołączyć legitymację studencką i uiścić czesne.

Osoby, którą chcą dołączyć po raz pierwszy, muszą jeszcze chwilę zaczekać. Informacja o naborze dla nowych słuchaczy zostanie podana 19 września. Uruchomienie zapisów będzie uzależnione od tego ile zostanie wolnych miejsc po pierwszym naborze. Dla pierwszoroczniaków opłata za czesne będzie wynosić 200 zł, uiścić trzeba będzie także wpisowe (jednorazowa opłata przy zapisie do UTW), która wynosi 80 zł.

Uniwersytet Trzeciego Wieku to propozycja dla seniorów, którzy chcą aktywnie spędzać czas na emeryturze. Bełchatowski UTW działający przy Miejskim Centrum Kultury proponuje bowiem szereg różnorodnych zajęć. Począwszy od informatyki, przez psychologię i naukę języków, po jogę, pilates czy zajęcia korekcyjne. Do tego specjalne kursy, wykłady, wycieczki i spotkania.

źródło: UM Bełchatów /ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz