Home Zdrowie Rusza program asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością

Rusza program asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością

by admin
53 wejść

Mamy dobrą wiadomość dla osób z niepełnosprawnościami. Rusza program asystenta osobistego, który pomoże w codziennych czynnościach. Na realizację tego projektu prezydent Mariola Czechowska pozyskała blisko pół miliona zł rządowego dofinansowania.

Bełchatowianie z niepełnosprawnościami mogą liczyć na szerokie wsparcie. Działania na ich rzecz realizuje nie tylko Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale także inne jednostki organizacyjne miasta czy organizacje pozarządowe. Magistrat podejmuje szereg działań mających na celu poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami.

Jednym z takich właśnie działań jest program asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością. Na jego realizację miasto pozyskało z Funduszu Solidarnościowego niemal 470 tys. zł.

Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej robimy wszystko, aby maksymalnie dopomóc osobom borykającym z niepełnosprawnościami, osobom niesamodzielnym oraz ich opiekunom. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ogromny wysiłek, stąd aplikujemy o środki na realizację różnych projektów. Cieszę się, że nasze wysiłki się opłaciły i do miasta popłynie prawie pół miliona złotych. Dzięki temu będziemy mogli udzielić wsparcia kilkudziesięciu bełchatowianom, którzy na co dzień borykają się z różnymi problemami wynikającymi z niepełnosprawności – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Asystent pomoże osobom z niepełnosprawnością

Z programu będzie mogło skorzystać 34 bełchatowian, którzy mają orzeczenie m.in. o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Poza tym także dzieci do 16. roku życia, również z orzeczeniem o niepełnosprawności. W tym jednak przypadku małoletni muszą wymagać stałej lub długotrwałej opieki czy też pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Asystent pomoże osobom z niepełnosprawnością w codziennych czynnościach. Mowa tutaj o ubraniu się, umyciu, ale także pójściu do sklepu, urzędu czy rodziny.

Bełchatowianie zainteresowani taką formą wsparcia mogą kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2. Można także zadzwonić pod jeden z numerów telefonu: 44 635 28 79 lub 518 756 539.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz