Home Regionalne Grupa PGE po raz 24. posadzi lasy pełne energii

Grupa PGE po raz 24. posadzi lasy pełne energii

by admin
73 wejść

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna 24. edycję programu środowiskowego „Lasy Pełne Energii”, w ramach której pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami i społecznością lokalną sadzą drzewa. Łącznie, od początku projektu, w akcję „Lasy Pełne Energii” zaangażowało się 29 tys. osób, czego wynikiem jest blisko milion drzew w 72 lokalizacjach na terenie 14 województw.

24. edycja „Lasów Pełnych Energii” została zainaugurowana w Nadleśnictwie Jabłonna – Leśnictwie Kąty Węgierskie, gdzie pracownicy PGE i Fundacji PGE wraz z rodzinami, przy współpracy leśników 13 marca br. posadzili blisko 2700 tys. drzew. Akcja została poprzedzona warsztatami z leśnikami, których celem było przeprowadzenie krótkiego instruktażu sadzenia drzew, a także przybliżenie uczestnikom zasad ochrony środowiska oraz świadomego korzystania z zasobów przyrody. Kolejna tego typu inicjatywa odbędzie się już niebawem – 23 marca br. w Nadleśnictwie Sokołów Podlaski – Leśnictwie Treblinka, gdzie pracownicy Grupy PGE planują posadzić 4 tysiące drzew.

Akcja prowadzona jest od 24 lat i każdego roku liczba zaangażowanych wolontariuszy, jak i posadzonych drzew wzrasta. W poprzedniej edycji, która miała miejsce w 2023 roku, blisko 2 tys. osób posadziło 110 tys. drzew, czyli o 42 500 więcej niż rok wcześniej. W 2024 roku uczestnicy akcji planują pobić dotychczasowe wyniki i posadzić jeszcze więcej drzew w dwóch edycjach: wiosennej i jesiennej na terenie całej Polski.

Program „Lasy Pełne Energii” ma charakter warsztatowo – edukacyjny, a jego celem jest zwiększenie świadomości uczestników akcji na temat roli lasów dla środowiska i klimatu. Program kształtuje także właściwe postawy społeczne  i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu  i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

źródło: Biuro prasowe grupy PGE

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz