Home Sport Kto tu kogo w konia robi? Oświadczenie zawodników i sztabu GKS Bełchatów.

Kto tu kogo w konia robi? Oświadczenie zawodników i sztabu GKS Bełchatów.

by admin
592 wejść

Mając na uwadze dobro klubu, osób mu przychylnych, jak i nas samych, pragniemy odnieść się do obecnej sytuacji w naszym klubie.
Mijają kolejne miesiące, a my w dalszym ciągu jesteśmy oszukiwani (niestety do
używania takich określeń jesteśmy zmuszeni, co czynimy z przykrością). Zapewne znane są wszystkim perypetie z poprzedniego sezonu, kiedy to nasza drużyna cudem obroniła się przed spadkiem i tylko dzięki hartowi ducha i własnej ambicji oraz pomimo wszelkich przeciwności losu utrzymała ona I ligę w Bełchatowie. W tym miejscu z całego serca pragniemy podziękować ludziom dobrej woli, dzięki którym mieliśmy fundusze na wodę i przejazd na mecze.

Dziękujemy!

Zaległości finansowe sięgały i nadal niestety sięgają 5-6 miesięcy. Z przykrością
stwierdzamy, że nic się w tej kwestii nie zmieniło – mimo naszych spotkań z Panią Prezydent Miasta Bełchatów – Mariolą Czechowską, która zapewniała nas o dobrej woli i chęci pomocy, klubowi.

Jeśli ktoś się zastanawia nad sensem istnienia klubu piłkarskiego w mieście
Bełchatów, to przypominamy, że w ciągu ostatnich trzech lat akademia wychowała, a pierwsza drużyna wypromowała czterech zawodników, którzy trafili do Ekstraklasy. Oprócz wymienionej czwórki jeszcze kolejni gracze zasilili kluby najwyżej polskiej ligi oraz włoskiej Serie A. Sądzimy, że to całkiem niezły bilans, jak na klub, który ledwo wiąże koniec z końcem.

Przytaczamy powyższą krótką historię, ponieważ w sierpniu tego roku, u progu
nowego sezonu Miasto Bełchatów pojawiło się w naszej szatni z deklaracją. Wiceprezydent miasta – Dariusz Matyśkiewicz ogłosił, że magistrat wspomoże klub w tym ciężkim czasie, a miarą tej pomocy będzie stypendium dla zawodników. Niestety dla sztabu szkoleniowego pieniędzy już nie znaleziono. Efektem wspomnianej wizyty były oczywiście szumne zapewnienia prasowe i ogłoszenia medialne, które niestety okazały się tylko mrzonkami dla
naiwnych.

Nasze rozczarowanie i pretensje do Miasta nie miałoby miejsca, gdyby Pan
wiceprezydent nie przyszedł do naszej szatni i nie ogłosił tej decyzji w tak oficjalny sposób.
Dosłownie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że uchwała rady miejskiej z sierpnia tego roku (dotycząca celowych dotacji dla klubów sportowych) została unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Łodzi. Miało to miejsce 14 października. Minął już miesiąc od tej decyzji, a nas nikt o tym fakcie nie poinformował! Zabawa w „chowanego” trwa niestety nadal.
Dodatkowo – z informacji, które przekazał nam prezes klubu – Wiktor Rydz, proces formalizacji stypendiów, przy założeniu, że zakończy się on pozytywnie w pierwszym możliwym terminie, nastąpi dopiero w grudniu.

Taka sytuacja spowoduje zadłużenie sięgające równowartości nawet siedmiu
miesięcznych wynagrodzeń. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie normalnego
funkcjonowania w takich warunkach. Jest to przerażające nie tylko dla nas, ale również dla naszych rodzin, które muszą w tym wszystkim uczestniczyć. Mamy nadzieję, że do końca rundy jesiennej, oprócz zapewnień, zostaną też podjęte konkretne działania umożliwiające normalne funkcjonowanie klubu i naszej drużyny. Jeżeli to się nie stanie, będziemy zmuszeni do podjęcia bardziej radykalnych kroków.

Zawodnicy oraz Sztab Szkoleniowy
GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

11 komentarzy

Druh 20 listopada 2020 - 22:59

Brak słów. Pani Marioli już podziekujemy. Tylko proszę zabrac ze sobą shreka

Reply
Erty 20 listopada 2020 - 23:01

W tym miescie juz nic sie nie zmieni. Szpadelki i do piasku.

Reply
Kiki musampa 20 listopada 2020 - 23:12

Kolejny raz okazuje się, że świnie od koryta w dupie klub i piłkarzy mają. Szkoda, szkoda bo Marioli się nie dziwię, ale Matys?? Wszak pamiętam czasy, kiedy w GKS była dobra sytuacja to Dareczek chętnie zaglądał na wódzitsu i suszi. Jadł, pil, a GKS robił wszystko aby ów gość głodny i spragniony budynku klubowego nie opuszczał. Bełchatów to raczej skansen i smutne miasteczko

Reply
Asd 20 listopada 2020 - 23:13

Kibice wam nie pomogą? No jak to, tacy wierni i oddani … Przykro

Reply
PIK 21 listopada 2020 - 09:38

Klub w Bełchatowie i tego typu miastach na takim poziomie finansowym to porażka dla władz miejskich. Przyzwyczajenie od kasy z kopalni i elektrowni zostało ale to już nie te czasy. Kopalnia odjeżdża od Bełchatowa to i kasa pojechała.

Reply
Bełchatowianin 21 listopada 2020 - 06:47

Ogarnijcie się. Ja sobie nie życzę by miasto z moich podatków finansowało wysokie pensje dla zawodników. Znajdźcie sobie sponsora prywatnego którego wasz styl gry i hart ducha interesie. Klub wychował zawodników?? Hmm wiec dlaczego nie grają w klubie jeżeli klub poniósł duże nakłady finansowe na ich wyszkolenie. Polecam przekwalifikowanie się lub poszukiwanie prywatnego sponsora bo ja osobiście wole by miast finansowało budowę infrastruktury i dzieci bo za chwile nie będzie miał kto oglądać nawet meczu w telewizji. Ps. Może zwykła pensja uczciwie pracującej osoby wystarczy. Ile godzin w tygodniu pracujecie i ile chcecie zarabiać ??

Reply
Kuuuuki 21 listopada 2020 - 13:56

Może tobie przyda się 6 miesięcy bez Otrzymania zapłaty kolego? Jesteś zwykłym nieudacznikiem jeśli możesz takie rzeczy mówić, masz na uwadze siebie i twoja minimalna pensje
To ze zawodnicy zarabiają mniej czy więcej poparte jest wieloletnim doświadczeniem i robieniem tego co się kocha a ty jak widać uczeszczasz do pracy za karę a nie za marzenia wiec podziękujemy już panu
Życzę ci żebyś kiedyś poszedł do pracy której pragniesz i będziesz zarabiał tam pieniądze a tacy nieudacznicy jak ty nie będą ci robili pod górkę bo nie podoba im się wysokość kontraktów piłkarzy

Reply
Kuuuuki 21 listopada 2020 - 13:57

Zazdrośniku pierdololony zajmij się swoimi zarobkami

Reply
Ragnar ci cię fdojefzie 21 listopada 2020 - 17:49

Ty ciulu złamany. Na pewno zapierdalają więcej niż Ty dają z siebie więcej, i dla miasta i regionu też robią więcej. Ot ci chuj złamany się znalazl

Reply
AK 21 listopada 2020 - 09:37

lubię , oglądam, kibicuję i widzę jak ta drużyna zapie…..dlatego życzę im wszystkiego najlepszego tym bardziej że sport w tym mieście był zawsze na wysokim poziomie a przy okazji bardzo dobra reklama dla Bełchatowa !!!! ps. Panie BEŁCHATOWIANIN myślę że inwestycja w młodzież i dzieci w drużynie gks jest aż nadto widoczna , oczywiście przy nieocenionej pomocy rodziców ale niestety sytuacja klubu jaka jest każdy widzi.

Reply
Ragnar ci cię fdojefzie 21 listopada 2020 - 17:49

Ty ciulu złamany. Na pewno zapierdalają więcej niż Ty dają z siebie więcej, i dla miasta i regionu też robią więcej. Ot ci chuj złamany się znalazl

Reply

dodaj komentarz