Home Wiadomości Boże Narodzenie inne od wszystkich. Limit do 5 osób na wigilię.

Boże Narodzenie inne od wszystkich. Limit do 5 osób na wigilię.

by admin
433 wejść

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia są dla Polaków bardzo ważne. Dla wielu osób Wigilia miała być szansą na zobaczenie bliskich po niezwykle długim czasie rozłąki. Może się jednak okazać, że do spotkania z rodziną nie dojdzie, ponieważ projekt rozporządzenia zabrania organizowania świąt.

Wigilia w tym roku może nie wyglądać tak, jak do tej pory. Przygotowano bowiem nowy projekt rozporządzenia, który zabrania spotkań powyżej 5 osób do 27 grudnia, zatem do końca Świąt Bożego Narodzenia.

“Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania imprez i spotkań od 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie” – czytamy w projekcie rozporządzenia, w którym oprócz zakazu organizowania spotkań znalazło się jeszcze kilka innych wytycznych, dotyczących m.in. przemieszczania się, podróżowania i wielu innych”.

Zapis rozporządzenia nie dotyczy spotkań służbowych lub zawodowych, szkoleń lub egzaminów w ramach kształcenia w zawodach medycznych, konkursu na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską, egzaminów na biegłych rewidentów i doradców podatkowych, egzaminów przeprowadzanych w toku postępowania kwalifikacyjnego dla osób ubiegających się o nadanie uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości i innych.

Mimo że w projekcie nie padły konkretne słowa dotyczące zakazu organizowania Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, to trudno jednak nie odebrać rozporządzenia jako właśnie takiego zakazu. Ponadto na długiej liście wyjątków, którą streściliśmy powyżej, nie znalazł się zapis dotyczący właśnie Świąt Bożego Narodzenia, co oznacza, że święta spędzimy w tym roku w bardzo małym gronie z najbliższą rodziną.

foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz