Home Wiadomości Wreszcie wyremontują ulicę w centrum miasta. Kwiatowa zyska nowy blask ;-)!!

Wreszcie wyremontują ulicę w centrum miasta. Kwiatowa zyska nowy blask ;-)!!

by admin
392 wejść

Ta informacja ucieszy wielu mieszkańców. Już za kilka miesięcy ruszy gruntowny remont ulicy Kwiatowej. Ponad połowę potrzebnych na ten cel pieniędzy pochodzić będzie z puli rządowych projektów, wspierających lokalne inwestycje. Pozostałą część pokryje ze środków własnych miasto oraz powiat.  

 Ulica Kwiatowa choć, jest w zarządzie dróg powiatowych, biegnie przez centrum miasta i wymaga gruntownego remontu.

Porozumieliśmy się z powiatem i podjęliśmy decyzję, że dotacja, którą nam przyznano, wydamy właśnie na ten cel. Chcemy, by Bełchatów był dobrze skomunikowany, z utrzymanymi w należytym stanie drogami. Otrzymaliśmy już zezwolenia na przeprowadzenie tej inwestycji i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu – mówi prezydent Mariola Czechowska. 

Całość kosztować będzie ponad 6 mln. zł. Miasto z wkładu własnego dołoży  1 380 000 zł, powiat 750 000 zł. Reszta pochodzić będzie z funduszy lokalnych przekazanych przez rząd.  Remont przeprowadzony będzie na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z 1-go Maja.

Kompleksowa przebudowa ulicy Kwiatowej prowadzona będzie w dwóch etapach. W 2021 roku wykonane zostaną wszystkie prace związane z instalacjami. Zrobione będą między innymi kanalizacje wodna i deszczowa, sieć wodociągowa i ciepłownicza oraz rozwiązane zostaną kolizje elektro-energetyczne.

To bardzo ważna inwestycja dla infrastruktury drogowej w mieście. Cieszę się, że będziemy mogli ją przeprowadzić – podkreśla wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Na 2022 rok zaplanowano przebudowę samej drogi. Zakres prac będzie duży. Oprócz nawierzchni wylanej na wykorytowanym i utwardzonym podłożu, Kwiatowa zyska też nowe chodnik, a po stronie wschodniej ścieżkę rowerową.

– Chcemy przy okazji tak dużej inwestycji ułatwić komunikację, by rozładować ruch w godzinach szczytu. Dlatego skrzyżowanie zostanie przebudowane, a z ulicy Kwiatowej w  1-go Maja wydzielony zostanie prawoskręt – informuje wiceprezydent  Matyśkiewicz.

Obecnie miasto przygotowuje przetarg, który wyłoni wykonawcę tego ważnego dla Bełchatowa projektu. 

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

XXX 23 listopada 2020 - 16:23

A co z obiecanymi pieniędzmi przez miasto na GKS
Kłamać obecna władza to umie.
To im wychodzi znakomicie.

Reply

dodaj komentarz