Home Kronika policyjna Pijany kierowca uderzył w stertę eternitu i dachował. [FOTO]

Pijany kierowca uderzył w stertę eternitu i dachował. [FOTO]

by admin
909 wejść

Nad ranem 2 stycznia 2021 roku, dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Postękalice, na terenie gminy Bełchatów.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który oświadczył, że zatrzymał się na widok rozbitego volkswagena. Podszedł do pojazdu aby sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Zauważył wówczas leżącego poza autem mężczyznę, o czym natychmiast zawiadomił służby ratunkowe.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący pojazdem marki VW Passat stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i na pobocze, uderzył w stertę eternitu, po czym dachował kilkakrotnie obracając się wokół własnej osi. Ostatecznie wypadł z auta.

Okazało się, że kierujący passatem był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kierowca złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który już dwukrotnie został wobec niego orzeczony. Nieodpowiedzialny 20-latek z urazem został przewieziony do bełchatowskiego szpitala.

Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz