Home Wiadomości Sprawdź punkty szczepień na Covid-19

Sprawdź punkty szczepień na Covid-19

by admin
882 wejść

W Łódzkiem ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów z grupy 80 plus, a 22 stycznia – seniorów powyżej 70 roku życia; 25 stycznia rozpoczną się szczepienia obu tych grup.  Rząd sfinansuje dowóz seniorów do punktu szczepień. Transport zostanie zorganizowany przez gminy. Gminy miejskie i wiejsko-miejskie będą otrzymywały dofinansowanie w wysokości 65 zł od jednej osoby dowiezionej do punktu szczepień.  Jak podkreślił na konferencji prasowej w minioną środę wojewoda łódzki  Tobiasz Bocheński – aby nikt nie pozostał bez możliwości zaszczepienia.

Każda gmina w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień. Zadanie to może być realizowane przy zaangażowaniu jednostek organizacyjnych ochotniczych straży pożarnych lub Państwowej Straży Pożarnej. Wojewoda będzie refinansował transport w wysokości 80% stawki za przewóz 1 osoby. Od 15 stycznia uruchomiona zostanie w samorządach infolinia koordynująca transport i pomoc mieszkańcom.
Zapisy chętnych na szczepienia będą prowadzone przez infolinię 989, internetowe konto pacjenta, placówkę wystawiającą e-skierowanie oraz bezpośrednio w punktach szczepień. W czasie  zapisu pacjenci otrzymają informację o dacie, godzinie i punkcie szczepienia, który będą mogli wybrać.

Numery telefonów, pod którymi mieszkańcy  gmin mogą zasięgnąć informacji na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV 2

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz