Home Regionalne To był trudny i wyjątkowy rok dla strażaków.

To był trudny i wyjątkowy rok dla strażaków.

by admin
707 wejść

Początek roku kalendarzowego to, tradycyjnie już, okazja do podsumowania działalności strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy. Tym razem, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, spotkanie Zarządu Oddziału Gminnego Związki OSP RP Gminy Bełchatów odbyło się w formule zdalnej. 

 Za nami rok wyjątkowy i trudny – mówił Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Bełchatów. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim druhom za zaangażowanie i za pomoc, którą okazaliście realizując również nowe zadania, związane z wyzwaniami, jakie przed nami wszystkimi postawił rok 2020. 

Na terenie Gminy Bełchatów działa dwanaście jednostek OSP. W skład KSRG wchodzą dwie z nich: OSP Dobrzelów i OSP Huta. Sześć spośród gminnych jednostek zaliczane są do typu „S”. To: OSP Ludwików, OSP Łękawa, OSP Niedyszyna, OSP Podwody, OSP Postękalice i OSP Zawadów. Pięć jednostek działających na terenie Gminy Bełchatów zaliczane jest do typu „M”. To OSP Kurnos Drugi, OSP Oleśnik, OSP Wielopole i OSP Zdzieszulice Górne.
 

Obecnie jednostki OSP z terenu Gminy Bełchatów zrzeszają 581 członków, w tym 114 kobiet. Jednostki dysponują w sumie 15 wozami pożarniczymi, w tym 14 było w 2020 roku w podziale bojowym. W minionym roku jednostki OSP z terenu gminy wyjeżdżały do różnego typu zdarzeń łącznie 113 razy. Najczęściej, bo 28 razy do akcji ruszało OSP Dobrzelów, 18 wyjazdów zanotowało OSP Zawadów, a 16 – OSP Postękalice.

Strażacy brali też udział m.in. w wydawaniu żywności czy rozdawaniu maseczek mieszkańcom gminy. W związku z epidemią koronawirusa, do końca września przedłużony został termin, w jakim odbyć się muszą teraz zebrania sprawozdawcze poszczególnych jednostek OSP. Ze wstępnych ustaleń wynika, że strażacy z terenu Gminy Bełchatów będą je organizować późną wiosną. Natomiast najpóźniej do końca listopada 2021 muszą odbyć się wybory Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Bełchatów.

źródło: UG Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz