Home Wiadomości Nie polatamy już z Łodzi. Miasto chce sprzedać lotnisko na Lublinku.

Nie polatamy już z Łodzi. Miasto chce sprzedać lotnisko na Lublinku.

by admin
868 wejść

Jak informuje strona http://businessinsider.com.pl lotnisko na Lublinku w Łodzi zostało wystawione do sprzedaży.

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik ogłosił w w czwartek, że władze Łodzi podjęły decyzję o sprzedaży lotniska na Lublinku – informuje „Dziennik Łódzki”.

Jak czytamy, samorządowiec nie podał szczegółów ani terminarza transakcji. „Mówił, że przyszły właściciel w miejscu portu lotniczego im. Władysława Reymonta mógłby stworzyć hub logistyczny. Miasto jest otwarte na każdą ofertę ze strony inwestorów. Brani są pod uwagę nabywcy z Chin bądź Indii” – podaje „Dziennik Łódzki”.

Miasto jest właścicielem 95,5 proc. udziałów w porcie lotniczym. Na sprzedaż lotniska muszą się jeszcze zgodzić łódzcy radni. Projekt uchwały intencyjnej w tej sprawie na trafić na najbliższą sesję rady.

Władze Łodzi podkreślają, że nie mogą pozwolić sobie, by dalej dokładać do projektu wiele milionów rocznie. „Gazeta Wyborcza” informuje, że w budżecie miasta na 2021 r. na lotnisko przewidziano 25,3 mln zł – 7 mln na pokrycie strat i 18,3 mln na dalszą spłatę rozbudowy portu.

„Dziennik Łódzki” przypomina słowa prezydent Hanny Zdanowskiej, która powiedziała we wrześniu, że „najlepszym modelem byłoby zostawić sobie tzw. złotą akcję, co dałoby miastu możliwość decydowania o przyszłości lotniska”.

Pierwsze regularne loty z wyremontowanego lotniska rozpoczęły się w 2005 roku.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz