Home Wiadomości Miasto bezpłatnie dowiezie seniorów i osoby niepełnosprawne na szczepienie przeciw Covid-19.

Miasto bezpłatnie dowiezie seniorów i osoby niepełnosprawne na szczepienie przeciw Covid-19.

by admin
587 wejść

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Seniorzy mający trudności z dotarciem do punktu szczepień będą mogli skorzystać z pomocy miasta. Zainteresowani bełchatowianie mogą się kontaktować pod nr tel. 44 733 51 22 lub 669 126 123 od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30. Miasto dowiezie również osoby niepełnosprawne.   

Aktualnie trwają szczepienia w tzw. grupie „zero”, czyli przeznaczone dla osób, które walczą na pierwszym froncie z COVID-19. Są to m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych czy pracownicy domów pomocy społecznej.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się w piątek 15 stycznia, ze szczepień będą mogli skorzystać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu. Tego dnia rozpocznie się także rejestracja do szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia, która potrwa do 21 stycznia. Dzień później, czyli 22 stycznia, rozpocznie się rejestracja pacjentów powyżej 70.go roku życia. W Bełchatowie zarejestrować się będzie mogło w sumie 4,9 tys. seniorów. Same szczepienia ruszą już 25 stycznia. 

Jak się zarejestrować?

Telefonicznie, dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989

Można to zrobić samemu lub za pośrednictwem kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Podczas rejestracji należy wybrać termin oraz miejsce szczepienia. Potwierdzenie umówionej wizyty przyjdzie SMS-em.

Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo dana osoba będzie chciała zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację. Potwierdzenie rezerwacji przyjdzie SMS-em.

Osoba, która będzie chciała zarejestrować się w ten sposób musi posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie ma należy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień

Można zaszczepić się konkretnym punkcie szczepień, wystarczy się z nim skontaktować. W Bełchatowie zorganizowanych będzie pięć takich punktów.

  • Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, ul. Czapliniecka 123, tel. 44 635 25 70
  • POZ przy Szpitalu Wojewódzkim, ul. Czapliniecka 123, tel. 44 635 82 00
  • NZOZ Eskulap, ul. Edwardów 3a, tel. 44 712 00 91
  • Przychodnia Neuca Med, ul. 1 Maja 4, tel. 44 724 44 44
  • NZOZ MEDYK, ul. Turkusowa 7, tel. 44 633 79 50


Mapa ze wszystkimi punktami znaleźć można na rządowej stronie poświęconej szczepieniom (łódzkie – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Tylko sprawdzone informacje

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz