Home Wiadomości Nadciągają siarczyste mrozy. Czy w Bełchatowie pojawią się koksowniki?

Nadciągają siarczyste mrozy. Czy w Bełchatowie pojawią się koksowniki?

by admin
818 wejść

Prognozy nie pozostawiają wątpliwości, największy mróz uderzy 17-18 stycznia 2021. Wówczas temperatura, szczególnie w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń miejscami spadnie poniżej -20 st. C! Będzie to największy siarczysty mróz na obszarze Polski od 3 lat!

Alert obowiązuje do wtorkowego poranka 19 stycznia. Z każdym kolejnym dniem będzie coraz chłodniej, jednak ostateczny spadek temperatury, będzie uzależniony od wielkości zachmurzenia. Jeśli się rozpogodzi, to temperatura miejscami spadnie nawet do -29/-22 st. C, a przy gruncie spadki będą jeszcze większe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek 11.01 ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Ostrzeżenie to oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

Na chwilę obecną nie zapadła żadna decyzja w urzędzie miejskim dotycząca wystawienia “koksowników” na terenie miasta. Jak informuje rzecznik ratusza Kryspina Rogowska, decyzja ma zapaść jeszcze dzisiaj.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

antylogika 15 stycznia 2021 - 14:29

na każdym przystanku jest kosz proponuje go podpalić gdyż śmieci są eko..

Reply

dodaj komentarz