Home Kultura i edukacja Wspólne kolędowanie z zespołem Syjon.

Wspólne kolędowanie z zespołem Syjon.

by admin
701 wejść

2 lutego, kończy się okres Świąt Bożego Narodzenia. Wywodzący się z Bełchatowa Zespół Muzyczny Syjon pragnie zakończyć ten czas organizując wspólne kolędowanie. Koncert Kolęd i Pastorałek pt. „Święta noc w Betlejem” odbędzie się 31 stycznia 2021 roku  o godzinie 19.00 w Kościele Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie i min. ma być wsparciem charytatywnym dla dwójki chorych dzieci tj. Mai Kwiatkowskiej oraz Wiktorka Kruszyńskiego.

Celem akcji charytatywnej jest pozyskanie funduszy dla chorującej na rdzeniowy zanik mięśni Mai oraz cierpiącego z powodu poważnej wady serca Wiktorka. Koncert dedykowany będzie min. dla rodzin za ich poświęcenie oraz wolę walki o zdrowie i przyszłość tej dwójki walecznych dzieci, a także dla wszystkich darczyńców, którzy przez udział w licytacjach, wpłaty pieniężne bądź promowanie zbiórki, wspierają rodziców w ich trudzie.

Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany zostanie z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Koncert będzie transmitowany on-line przez Internet i będzie w nim można uczestniczyć poprzez profil na Facebooku parafii w Parznie oraz profil na Facebooku Zespołu Muzycznego Syjon. To już nie pierwsza tego typu inicjatywa Zespołu Syjon. W trakcie pandemii na Facebooku zespołu oraz na kanale YouTube już kilkukrotnie pojawiły się transmisje z organizowanych przez zespół wydarzeń, a były to min. czerwcowy ,,Koncert Chwały” oraz październikowy „Wieczór Papieski”.

Dzięki transmisjom on-line w Internecie widzowie mogą bezpiecznie uczestniczyć w tych wydarzeniach. Oprócz organizowanych koncertów w ramach pomocy dla Mai i Wiktorka członkowie zespołu podjęli się nowej inicjatywy. W listopadzie ub. roku zostały napisane dwie autorskie kolędy pt. „Święta noc w Betlejem” oraz „Gwiazda, pierwsza gwiazda”. Teksty i muzykę do dwóch kolęd napisał Jacek Krężlik, który jest liderem zespołu. W wywiadzie dla Radia Łódź oraz dla TVP3 wspominał min. o procesie powstania tych dwóch kolęd oraz wspomniał o tym w jaki sposób przebiegało nagranie wideoklipów. Obie kolędy osiągnęły zamierzony cel, ponieważ poprzez media społecznościowe oraz kanał na YouTube dotarły do wielu osób, o czym świadczy liczba ponad 70 tysięcy wyświetleń. Dzięki temu została nagłośniona sprawa Mai i Wiktorka. Kolędy wyemitowane były również za pośrednictwem takich mediów jak: Radio Jasna Góra, Radio Żak, Radio Łódź, Telewizja Dolsat oraz TVP3 Łódź.

Obecnie muzycy zapowiadają realizacje kolejnych wydarzeń, a także trwają przygotowania do nagrania pierwszej autorskiej płyty Zespołu Muzycznego Syjon. 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz