Home Województwo 6200 mandatów w cztery dni.

6200 mandatów w cztery dni.

by admin
706 wejść

Uwaga kierowcy! Bądźcie uważni jadąc do Częstochowy! Przejazd trasą tam i z powrotem od Piotrkowa Trybunalskiego do Świętego Miasta może was kosztować 2000zł i 40 punktów karnych czyli ponowny egzamin na prawko!

Pisaliśmy już o tym, jak to na odcinku pomiędzy Tuszynem, a Piotrkowem Trybunalskim na odcinku 16 kilometrów uruchomiono pierwszy odcinkowy pomiar prędkości. Główna Inspekcja Transportu Drogowego podała wówczas, że tylko pierwszego dnia prędkość przekroczyło ponad 1300 pojazdów! Kolejne dane są bardziej zatrważające!

O zgrozo w piątek 22.01.2021 włączono kolejny 41-kilometrowy odcinek pomiarowy od Kamieńska do obwodnicy Częstochowy! I już widać efekty! Łącznie przez 4 dni, to jest od 20 do 24 stycznia 2021r. wystawiono łącznie ponad 6200 mandatów!

WEDŁUG KOMUNIKATU GITD: URZĄDZENIA POMIAROWE BĘDĄ DZIAŁAŁY DO CZASU ZAKOŃCZENIA PRAC PRZY BUDOWIE TEGO ODCINKA AUTOSTRADY A1. Z DOŚWIADCZEŃ CENTRUM AUTOMATYCZNEGO NADZORU NAD RUCHEM DROGOWYM WYNIKA RÓWNIEŻ, ŻE KONTROLE PROWADZONE Z WYKORZYSTANIEM ODCINKOWYCH POMIARÓW PRĘDKOŚCI WPŁYWAJĄ NA UPŁYNNIENIE I USPOKOJENIE RUCHU.

źródło: lodzkie112.pl/foto: GITD

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz