Home Sport Zawodnicy BKL-u w czołówce lekkoatletów.

Zawodnicy BKL-u w czołówce lekkoatletów.

by admin
523 wejść

Zawodnicy BKL-u po raz kolejny udowodnili, że są w czołówce młodych polskich lekkoatletów. Podczas ostatniego mityngu w Toruniu nie tylko stawali na podium w swoich konkurencjach, ale także ustanawiali nowe rekordy życiowe. Za nieco ponad dwa tygodnie powalczą o medale w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20.

Jakub Bracki, Mateusz Górny, Filip Chrosta i Oskar Łucki – zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz stypendyści Miasta Bełchatowa są coraz bardziej rozpoznawanymi polskimi sportowcami. Podczas Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu, które odbyły się 23 stycznia w Toruniu, pokazali, że są gotowi sięgać po najwyższe trofea.

Dobre starty zawsze cieszą. U chłopaków widać świeżość i głód sukcesu. Z treningu na trening i z każdym startem ich forma rośnie, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – podsumowuje ostatni występ lekkoatletów trener Łukasz Mantyk.

Mateusz Górny w finale na 60 m w kategorii U20 pobiegł z czasem 6,79 s ostatecznie zajmując drugie miejsce. Na tym dystansie swoje „życiówki” ustanowili natomiast: w kategorii U20 Filip Chrosta (6,97 s), a w kategorii U18 – Damian Górny (7,37 s), Dawid Danielczyk (7,39) oraz Dawid Tatara (7,40 s). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Filip Chrosta z czasem 22,26 s wywalczył także srebro na dystansie 200 m.

Fantastyczny występ zaliczył również Jakub Bracki, który ze skróconego rozbiegu uzyskał swój halowy rekord życiowy – 14,21 m, co z kolei pozwoliło mu wygrać trójskok. Nie sposób nie wspomnieć także o Oskarze Łuckim, który po rocznej przerwie związanej z kontuzjami, powrócił w prawdziwie mistrzowskim stylu i na dystansie 60 mppł w kategorii U20 z czasem 6,97 s uplasował się na trzecim miejscu podium. Wynik ten to także jego nowy rekord życiowy.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz