Home Wiadomości Bełchatowski MOPS pomaga seniorom.

Bełchatowski MOPS pomaga seniorom.

by admin
464 wejść

Seniorzy 70+ wciąż mogą liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej m.in. w zrobieniu zakupów spożywczych czy dostarczeniu ciepłego posiłku. Aby skorzystać z takiego wsparcia wystarczy zadzwonić na numer ogólnopolskiej infolinii: 22 505 11 11 lub bezpośrednio do bełchatowskiego MOPSu: 798 910 109.

Aby chronić osoby starsze, które szczególnie zagrożone są koronawirusem, rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Chodzi o to, aby w czasie pandemii, seniorzy ograniczyli swoje wyjścia do sklepów czy aptek. Dlatego mieszkańcy 70+, a w szczególnych przypadkach także młodsi, mogą uzyskać pomoc m.in. w zrobieniu zakupów artykułów codziennej potrzeby  – spożywczych, higienicznych czy leków, ale także dostarczaniu ciepłych posiłków. Usługa jest bezpłatna, trzeba jednak zaznaczyć, że koszt zakupów czy posiłków ponosi senior.  

Bełchatowianie 70+, którzy chcieliby skorzystać z takiego wsparcia, powinni skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Można to zrobić dwojako. Dzwoniąc na ogólnopolską infolinię pod numer 22 505 11 11 lub bezpośrednio do pracowników socjalnych bełchatowskiego MOPSu: 798 910 109.

Pracownicy Ośrodka realizują zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Do tej pory pomoc seniorom, którzy przez wzgląd na epidemię nie chcą wychodzić z domu, udzielono kilkadziesiąt razy – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim Urzędzie Miasta. – Pierwotnie program miał być realizowany do końca 2020 roku. Został jednak przedłużony do 31 marca – dodaje dyrektor Nowak.  

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz