Switch on the EIT in customizer!
Home Wiadomości Bank żywności dla najbiedniejszych.

Bank żywności dla najbiedniejszych.

by admin
350 wyświetleń

Rusza kolejna edycja Banku Żywności. Bełchatowski MOPS właśnie przyjmuje zgłoszenia od osób, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy. O przyznaniu wsparcia decyduje kryterium dochodowe. 

Pomoc żywnościową mogą otrzymać bełchatowianie, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie. Trzeba też w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej złożyć stosowne oświadczenia – na to czas jest do 5 marca. Wypełnione dokumenty można przekazać pracownikowi socjalnemu lub wrzucić do  skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do budynku MOPS-u – zarówno przy ul. Staszica 18 jaki ul. Dąbrowskiego 2. Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej placówki, tj. na www.mopsblechatow.pl.

Pomoc z Banku Żywności rozłożona będzie na kilka miesięcy. W sumie każdy, kto zostanie nią objęty, bezpłatnie otrzyma ponad 40 kilogramów różnych produktów spożywczych. Wśród nich m.in. cukier, artykuły mięsne, warzywne i mleczne. – Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

Pierwsze trzy transporty z łódzkiego Banku Żywności zaplanowane są na drugą połowę marca, kolejne na czerwiec – Cieszy nas, że po raz kolejny wspólnymi siłami z MOP-sem oraz bełchatowskim oddziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej udało się zorganizować taką pomoc. W ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 2,5 tys. mieszkańców. Liczymy, że w tym roku liczba ta będzie na podobnym poziomie – podsumowuje dyrektor Nowak.

źródło: UM Bełchatów

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj