Home Kronika policyjna Za rozbój grozi im 12 lat we więzieniu.

Za rozbój grozi im 12 lat we więzieniu.

by admin
697 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Najpierw pili alkohol z późniejszą ofiarą a później pobili i okradli. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

15 lutego 2021 roku tuż po godz. 6.00 bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Kilkanaście dni wcześniej, dwaj mieszkańcy Bełchatowa spożywali alkohol z późniejszym pokrzywdzonym. W trakcie libacji, 24-latek oraz jego o 3 lata młodszy kolega, z nieznanych przyczyn, zaatakowali swojego kompana. Pokrzywdzony próbował się bronić, jednak sprawcy wykręcali mu ręce, zadawali liczne ciosy oraz kopali po całym ciele. Jednocześnie zabrali mu telefon komórkowy i  portfel a w nim około 700 złotych.

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu policjantów , mężczyźni zostali zatrzymani, a noc spędzili w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego obaj usłyszeli już zarzuty rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz