Home Wiadomości Czy wrócą obostrzenia sprzed 12 lutego?

Czy wrócą obostrzenia sprzed 12 lutego?

by admin
470 wejść

Prawie w całej Polsce pozostaną otwarte hotele, stoki narciarskie, kina oraz baseny. Oczywiście w reżimie sanitarnym, ale wszystkie te miejsca znowu działają i nie przestaną działać. Skoro wypisujemy najważniejsze zmiany, to od razu na samym początku zaznaczymy, że niestety siłownie i restauracje pozostaną zamknięte. Podczas dzisiejszej konferencji nie powiedziano, by miało się to zmienić. Ćwiczyć można za to na otwartych boiskach oraz kortach.

  • Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi na życie gości, restauracje hotelowe zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. Aquaparki będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje również bez zmian. Będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos i w dowozie.

Ta lista nie dotyczy jednego województwa. W warmińsko-mazurskim powracają zakazy i obostrzenia

Minister Zdrowia podkreślał, że najgorsza sytuacja pandemiczna jest w województwie warmińsko-mazurskim. Tam wracają zakazy. To ważnie nie tylko dla mieszkańców Warmii i Mazur, ale także dla wszystkich, którzy się tam wybierają. Wraca tam zdalne nauczanie, zamknięte zostaną także hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny oraz korty tenisowe.

Zakazy mają potrwać dwa tygodnie. Jeśli sytuacja się poprawi, to mogą zostać zdjęte.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz