Home Sport Złotko z Bełchatowa.

Złotko z Bełchatowa.

by admin
742 wejść

Maja Matyśkiewicz, sportowa stypendystka miasta, z Halowych Mistrzostw Polski U-18 w Toruniu przywiozła złoty medal. W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej gratulacje młodej mistrzyni przekazał wiceprezydent Łukasz Politański.

Młoda zawodniczka UKS Czempion zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek w swojej koronnej dyscyplinie, czyli biegu na 300 m. Podczas zawodów w Toruniu Maja Matyśkiewicz nie tylko udowodniła, że jest najszybszą młodą polską biegaczką na tym dystansie, ale jednocześnie jako jedyna spośród wszystkich startujących dwukrotnie kończyła bieg z czasem poniżej 40 sekund – podczas finału (39,70 s) oraz eliminacji (39,45 s, co stanowi jej nowy rekord życiowy). Gratulacje zawodniczce złożył wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Jesteśmy dumni z każdego sukcesu, jaki osiągają nasi młodzi sportowcy. Zdobywane przez Ciebie, Maju, medale i mistrzowskie tytuły to efekt olbrzymiego talentu podpartego codzienną, ciężką pracą i godzinami spędzonymi na treningach. Gratuluję serdecznie i jednocześnie dziękuję za promowanie Bełchatowa w sportowym świecie – mówi wiceprezydent Politański, który podczas spotkania w bełchatowskim magistracie przekazał list gratulacyjny od prezydenta Bełchatowa, Marioli Czechowskiej.

Warto podkreślić, że do Torunia Maja jechała jako faworytka i z wynikającą z tego faktu presją poradziła sobie jak prawdziwa mistrzyni. – Nie ukrywam, że jednym z celów, jakie sobie postawiłam, było aby „przełamać” 40 sekund. Konkurencja była duża, dziewczyny biegają na zbliżonym poziomie, więc musiałam pobiec najlepiej, jak umiem. Cieszę się tym bardziej, że było to moje pierwsze poważne ściganie po niedawnej kontuzji – relacjonuje biegaczka.

Teraz przed Mają Matyśkiewicz kolejne sportowe wyzwania. Mowa o planowanych na lipiec Mistrzostwach Polski. Życzymy udanego start i oczywiście sukcesu.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz