Home Polityka 3 marca będzie strajk.

3 marca będzie strajk.

by admin
1,2K wejść

Zapadła decyzja o terminie strajku w Epore S.A. Oddział Bełchatów. Zarząd ZZPRC podjął decyzję, że strajk rozpocznie się dniu 03.03.2021 r. o godz. 6.00.

Strajk ma tło płacowe. W spółce od 2019r. nie było wzrostu wynagrodzeń, co przy niskich zarobkach i wysokiej inflacji powoduje realny, wyraźny spadek zarobków pracowników.

Epore S.A. to spółka z grupy PGE.  Grupy, która jak można często przeczytać w mediach jest sponsorem wielu podmiotów i imprez oraz wydarzeń zarówno sportowych, kulturalnych czy rozrywkowych.

Proponujemy, aby PGE zamiast sponsorować np. stadion w Warszawie wyłożyła środki na pracowników w swoich spółkach tak, żeby nie dochodziło do protestów. Wizerunek „sponsora” może szybko zostać zniwelowany wizerunkiem pracodawcy, u którego pracownicy protestami muszą przypominać o godziwym wynagrodzeniu za swoją pracę.

żródło: http://www.zzprc.pl/Andrzej Nalepa

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Polak mały 25 lutego 2021 - 15:08

A co związkowcy kopalni elektrowni całego PGE….spotkania kawka paluszki pogaduszki…transparenty o akcji protestacyjnej wiszą już prawie dwa lata są czarne …….odejście od węgla…redukcja zatrudnienia…i nic…cisza spokój…. ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na PiS?

Reply
Piękni jesteście 28 lutego 2021 - 00:48

Wszystkie komentarze usunięte… Niezła żenada XDDD

Reply
Jerzy 28 lutego 2021 - 10:05

Jedynym rozsądnym rozwiązanie , biorąc pod uwagę Polski w ramach UE jest utworzenie samodzielnych podmiotów z Elektrowni Bełchatów i KWB. Dość mało zorientowanych Prezesików z Partii Politycznych ! Aby być szefem firmy trzeba mieć duże doświadczenie a nie lizanie dupy politykom. Dziś to powinno być najważniejsze. Nie czekać aż PGE doprowadzi do upadku Bełchatowa !

Reply

dodaj komentarz