strona główna Sport SKRA wtopiła z Zenitem. [ZDJĘCIA]

SKRA wtopiła z Zenitem. [ZDJĘCIA]

by admin
493 wejść

Siatkarze z Bełchatowa mimo dzielnej walki nie sprostali utytułowanym przeciwnikom. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów ulegli Zenitowi Kazań prowadzonemu przez trenera Władymira Alekno. Przed bełchatowianami arcytrudne zadanie. Trzeba za tydzień wygrać za trzy punkty w Kazaniu i dodatkowo zwyciężyć w dodatkowym, decydującym secie.

Po wyrównanym początku meczu do głosu doszli goście, którzy po udanych kontrach Earvina N’Gapetha objęli trzypunktowe prowadzenie. As Mateusz Bieńka zniwelował straty do 9:10. Po ataku Michaiłowa było 14:17. Autowy atak Bartosza Bednorza dał promyk nadziei gospodarzom, którzy zaczęli wygrywać długie wymiany. Po bloku Sandera na francuskim przyjmującym Zenita był remis po 20. Po chwili udanie skontrował ze środka Karol Kłos. Asem serwisowym na 23:22 popisał się Mikołaj Sawicki. Ostatnie akcje należały jednak do dobrze blokujących gości. Drugi set bełchatowianie rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Na 5:3 Karol Kłos zablokował atak zza trzech metrów Michajłowa. Gospodarze wykorzystali serię błędów rywali i wyszli na prowadzenie 13:9, a po dotknięciu siatki Bednorza było 18:15. Mateusz Bieniek zatrzymał atak z krótkiej, a po błędzie w przyjęciu Bartosz Bednorza było 23:17 i po emocjach w drugim secie. Po powrocie na boisko Rosjanie próbowali narzucić gospodarzom swoje warunki gry. Mocny serwis i szczelny blok nieco zdeprymował siatkarzy Skry, którzy przegrywali 3:6. Dzięki dobrej grze w obronie Skry straty zostały odrobione. Do końca seta trwała wyrównana walka, z której zwycięsko wyszli goście. W czwartej partii przy wyniku 3:6 o pierwszą przerwę poprosił trener Gogol. Na niewiele to się zdało. Rosjanie grali coraz skuteczniej, pewnie w ataku zaczął grać Bartosz Bednorz, a na zagrywce N’Gapeth i Michajłow. Mecz zakończył atakiem lewą ręką Earvin N’Gapeth. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 4 marca w Kazaniu

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Kłos, Bieniek, Petkovic, Sander, Ebadipour, Piechocki (L) oraz Sawicki, Mitic, Huber ; trener: Michał Mieszko Gogol

Zenit Kazań: N’Gapeth, Volkov, Bednorz, Butko, Mihaiłow, Volvich, Golubev (L) oraz Surmachevski, Kononov ; trener: Władymir Alekno

PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań 1:3 (23:25, 25:19, 23:25, 19:25)

źródło: pzps.pl