Home Sport Bełchatów areną dla Triathlonistów.

Bełchatów areną dla Triathlonistów.

by admin
604 wejść

Bełchatów ponownie będzie gospodarzem jednego z przystanków Lotto Triathlon Energy. To pełna sportowych emocji impreza, w której corocznie startuje tysiące zawodników – również bełchatowian. Zawody zaplanowane są na niedzielę, 18 lipca. Zapisy już trwają.

Najpierw pływanie w zbiorniku Słok, później trasa rowerowa i bieg ulicami, którego meta zlokalizowana będzie w samym centrum Placu Narutowicza – tak wyglądać będzie bełchatowska odsłona Triathlon Energy. Impreza w naszym mieście odbędzie się już po raz szósty. W jej organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu.  

Podobnie, jak w latach poprzednich i tym razem sportowcy będą mogli rywalizować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Pierwszy z nich to 1/8 IronMan, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu, drugi 1/4 IronMan – 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze,  10,55 km biegu, zaś trzeci 1/2 IronMan – tu pokonać trzeba 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami wliczając w to czas poświęcony na przebranie się.

– Organizatorzy cieszą się na ponowny przyjazd do Bełchatowa. Ich zdaniem jest to sprawdzone miejsce do rywalizacji, a co ważne lokalizacja również jest bardzo dobra, ponieważ dojazd z różnych stron Polski: Łodzi, Katowic, Warszawy, czy Wrocławia nie sprawia zawodnikom większych problemów – pisze na swojej stronie Miejskie Centrum Sportu.

Bełchatowskie zwody to jeden z pięciu przystanków Lotto Triathlon Energy 2021. Cykl ma wystartować 30 maja w Gniewinie. Kolejne zaplanowane są na  13 czerwca w Starogardzie Gdańskim, 18 lipca w Bełchatowie i 15 sierpnia w Chełmży. Finał tegorocznej edycji ma się odbyć 29 sierpnia w Mrągowie.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Marek Koniarek 6 marca 2021 - 10:40

Znowu całe miasto zamknięte..

Reply

dodaj komentarz