Home Sport Ósma porażka z rzędu GKS Bełchatów.

Ósma porażka z rzędu GKS Bełchatów.

by admin
568 wejść

Spotkanie 20. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Bełchatów a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramkach Gergela i Śpiewaka triumfowali oni 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Słonie” znajdowały się na bardzo pewnej pierwszej lokacie z 44 punktami na koncie. Zawodnicy „Brunatnych” byli zaś na szesnastej pozycji i mieli 14 „oczek. Bełchatowianie do tego przegrali ostatnie siedem ligowych spotkań, zaś niecieczanie w całym sezonie zaledwie raz schodzili z boiska jako pokonani. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Termalica triumfowała 2:0 i również w tym meczu była zdecydowanym faworytem.

Już od pierwszych minut mecz mógł się podobać. Było dużo walki o każdą piłkę i sporo ciekawych akcji. W 8. minucie bełchatowianie zaskakująco wyszli na prowadzenie. Waldemar Gancarczyk dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki skierował Maciej Mas. W kolejnych minutach Termalica zdecydowanie przejęła inicjatywę, jednak nie zdołała zdobyć wyrównującej bramki.

Od początku drugiej połowy Termalica miała zdecydowaną przewagę i dążyła do jak najszybszego wyrównania. Udało się to jednak dopiero w 65. minucie, kiedy to Roman Gergel wykorzystał rzut karny. W 85. minucie „Słonie” prowadziły już 2:1. Kacper Śpiewak fantastycznie odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i pewnie pokonał golkipera gospodarzy. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz

Wynik ten spowodował, że Termalica utrzymała swoją pozycję w tabeli i pewnie zmierza po awans do PKO BP Ekstraklasy. Dla GKS-u ósma porażka z rzędu oznacza zaś to, że bełchatowianom będzie naprawdę ciężko utrzymać się w rozgrywkach.

GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)

Bramki: 8’ Mas – 65’ Gergel(k.), 85’ Śpiewak

GKS: Otczenaszenko – Sierczyński, Zalepa, Bartków, Szymorek – Pawlik, Hilbrycht (89’ Staszak), Gancarczyk (68’ Laskowski), Żurek (89’ Łapiński) – Bator (68’ Grzelak), Mas (59’ Winsztal)

Termalica: Budziłek – Grzybek, Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski – Bonecki, Stefanik Żyra (63’ Śpiewak), Radwański (81’ Hubinek), Zeman (90’ Bezpalec) – Gergel (90’ Czarnowski)

Żółte kartki: 64’ Żurek, 67’ Winsztal – 40’ Żyra, 78’ Radwański, 90+2’ Bezpalec

źródło: poinformowani.pl/ foto: Adrian Mielczarski