Home Wiadomości Miasto zwróci połowę opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Miasto zwróci połowę opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

by admin
705 wejść

Właściciele pubów, barów czy restauracji mogą się ubiegać o zwrot połowy opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Przygotowana przez prezydent Mariolę Czechowską i przyjęta na styczniowej sesji uchwała, wejdzie w życie w sobotę, 13 marca. Od tego dnia przedsiębiorcy, którzy do końca stycznia zapłacili całość rocznej należności, będą mogli wnioskować o zwrot.

Tuż przed styczniową sesją Rady Miejskiej w życie weszła ustawa, która dała samorządom możliwość wprowadzenia zwrotu przedsiębiorcom części poniesionej przez nich opłaty za koncesję alkoholową. Pozwoliło to wprowadzić pod obrady prezydencki projekt uchwały w tej sprawie, którego pierwotnie nie było w planowanym porządku. – Pandemia spowodowała, że wiele branż boryka się z trudnościami finansowymi. Dlatego kiedy tylko pojawiła się taka prawna możliwość kolejnej pomocy dla przedsiębiorców, od razu z niej skorzystaliśmy – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.

Uchwała będzie obowiązywać od 13 marca i od tego momentu przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwrot połowy poniesionych kosztów. Chodzi o właścicieli lokali gastronomicznych, którzy do końca stycznia jednorazowo uiścili roczną opłatę. Wniosek, którego wzór znajduje się w załączniku poniżej, można przesłać elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP. Natomiast od poniedziałku, 15 marca, dokument będzie można również składać osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1. Wszelkich informacji na ten temat udzielają także pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerem telefonu 44 733 51 60.

Podejmujemy różne działania, by wspierać naszych przedsiębiorców, bo dzięki temu mają szansę przetrwać ten trudny czas, a co za tym – także utrzymać zatrudnienie. Jestem przekonana, że zaproponowany zwrot części opłaty za koncesję pomoże utrzymać płynność finansową wielu bełchatowskich lokali gastronomicznych – dodaje prezydent Czechowska.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz