Home Wiadomości Ulica Kwiatowa będzie jak nowa.

Ulica Kwiatowa będzie jak nowa.

by admin
622 wejść

Miasto podpisało umowę na remont ulicy Kwiatowej. Ta ważna dla mieszkańców inwestycja ma ruszyć już w najbliższych tygodniach. Prace kosztować będą 5,5 mln zł. Ponad połowę pokryją środki rządowe, resztę dołożą miasto i powiat.

Biegnąca przez centrum Bełchatowa ulica Kwiatowa stanowi ważny ciąg komunikacyjny miasta. Niebawem ruszy jej kompleksowa przebudowa, miasto podpisało już umowę z bełchatowską firmą Sanel.

Czekamy, aż wykonawca przygotuje projekt organizacji ruchu na czas robót. Po jego zatwierdzeniu będziemy mogli odpowiednio zaplanować kolejne etapy prac. Chodzi o to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli uciążliwości związane z remontem. Tym bardziej, że w tym rejonie mamy wjazd w dwa osiedla – Wolność i Tysiąclecia. Zależy nam, aby wszystko zakończyć jak najszybciej. Choć harmonogram przewiduje dłuższy termin, bo połowę 2022 roku, to chcielibyśmy, aby ruch na Kwiatową powrócił w ciągu kilku miesięcy – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Zakres zaplanowanych prac, jakie prowadzone będą na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja, jest szeroki. W pierwszej kolejności wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną. Kolejny etap to prace stricte drogowe, obejmujące utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy Kwiatowej. W ramach modernizacji pojawi się także nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja będzie przebudowana. Dodatkowo na wspomnianej krzyżówce zostanie wydzielony prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, co ma zwiększyć jej przepustowość.

Remont kosztować będzie 5,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryją rządowe środki. Mowa o Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wspomnieć należy, że magistrat złożył także wniosek o finansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych i czeka na jego rozpatrzenie. W kwestii sfinansowania pozostałej części kosztów miasto porozumiało się z powiatem, w którego to zarządzie pozostaje ul. Kwiatowa. Na przebudowę miasto wyłoży 1 mln 380 tys. zł, powiat zaś 750 tys. zł.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz