Switch on the EIT in customizer!
Home Koronawirus Czy od niedzieli będzie twardy lockdown?

Czy od niedzieli będzie twardy lockdown?

by admin
714 wyświetleń

Jakich ograniczeń należy się spodziewać? Jak wpłyną one na funkcjonowanie samorządów i życie mieszkańców?

  • Jeśli liczba zakażeń nie spadnie, to rząd weźmie w rachubę zamknięcie także m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów meblowych. Niewykluczone są ograniczenia w przemieszczaniu się.
  • Istnieje prawdopodobieństwo, że rząd zdecyduje się na zamknięcia kościołów.
  • W związku z twardym lockdownem należy spodziewać się zawieszenia bezpośredniej obsługi mieszkańców w urzędach. Samorządowcy twierdzą, że się podporządkują, ale jednocześnie sygnalizują, że nie wszystko można załatwić przez Internet. 

Druga fala koronawirusa, której szczyt obserwowaliśmy w I połowie listopada, przyniosła częściowy lockdownem – w postaci m.in. zamknięcia hoteli, stoków narciarskich, gastronomii i większości sklepów w galeriach handlowych.

22 marca doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban powiedział, że w tym lub następnym tygodniu może nastąpić przekroczenie liczby 30 tys. dziennych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Jak na razie przedstawiciele rządu nie zdradzili oficjalnie, co tak naprawdę oznaczałby twardy lockdown. Nieoficjalnie natomiast słychać o zamknięciu także m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów meblowych, a nawet kościołów. Niewykluczone są ponadto ograniczenia w przemieszczaniu się.

Całkowity lockdown prawdopodobnie oznaczałby również definitywne zamknięcie urzędów oraz instytucji samorządowych w obsłudze bezpośredniej. W niektórych miastach już jesteśmy tego świadkami, ale co innego, gdyby pojawił się taki nakaz „z góry” i dla wszystkich.

źródło: portalsamorządowy.pl

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj