Home Wiadomości W Urzędzie Miasta obecnie na izolacji przebywa 7 osób i również 7 na kwarantannie

W Urzędzie Miasta obecnie na izolacji przebywa 7 osób i również 7 na kwarantannie

by admin
753 wejść

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest dynamicznie, rośnie ilość potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Również  w Bełchatowie notowany kolejne pozytywne wyniki testów.  W Urzędzie Miasta obecnie na izolacji przebywa 7 osób i również 7 na kwarantannie. Wszystkie procedury zostały natychmiast wdrożone. 12 marca w urzędzie przeprowadzona została dekontaminacja.

W magistracie już w ubiegłym roku wypracowano procedury mające ograniczać transmisję wirusa między pracownikami. Nakładają one na załogę dbałość o siebie nawzajem, chociażby przez odpowiedzialnie podejście do swojego stanu zdrowia i w przypadku uzasadnionych podejrzeń zakażenia się koronawirusem zgłaszania tego faktu przełożonym i poddawania się procedurom sanitarnym.

Dokument, z którym zapoznani zostali wszyscy pracownicy,  reguluje m.in.  obowiązek przestrzegania dystansu społecznego, komunikowania się między wydziałami głównie telefonicznie i mailowo, dezynfekcji rąk i części wspólnych pomieszczeń oraz noszenia maseczek na terenie urzędu. Zgodnie z obowiązującym prawem i ustawą covidową, która daje taką możliwość, kierownictwo urzędu w ubiegłym tygodniu zdecydowało, o wysyłaniu pracowników na zaległy urlop w system rotacyjnym tak, by zapewnić niezbędną  obsługę klientów przy maksymalnie zmniejszonej obsłudze pracowników.

Osoby, które nie mają zaległych urlopów, kierowane są na zdalną pracę. Takie rozwiązanie już jest realizowane.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz