Home Koronawirus W Urzędzie Miasta obecnie na izolacji przebywa 7 osób i również 7 na kwarantannie

W Urzędzie Miasta obecnie na izolacji przebywa 7 osób i również 7 na kwarantannie

by admin
587 wyświetleń

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest dynamicznie, rośnie ilość potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Również  w Bełchatowie notowany kolejne pozytywne wyniki testów.  W Urzędzie Miasta obecnie na izolacji przebywa 7 osób i również 7 na kwarantannie. Wszystkie procedury zostały natychmiast wdrożone. 12 marca w urzędzie przeprowadzona została dekontaminacja.

W magistracie już w ubiegłym roku wypracowano procedury mające ograniczać transmisję wirusa między pracownikami. Nakładają one na załogę dbałość o siebie nawzajem, chociażby przez odpowiedzialnie podejście do swojego stanu zdrowia i w przypadku uzasadnionych podejrzeń zakażenia się koronawirusem zgłaszania tego faktu przełożonym i poddawania się procedurom sanitarnym.

Dokument, z którym zapoznani zostali wszyscy pracownicy,  reguluje m.in.  obowiązek przestrzegania dystansu społecznego, komunikowania się między wydziałami głównie telefonicznie i mailowo, dezynfekcji rąk i części wspólnych pomieszczeń oraz noszenia maseczek na terenie urzędu. Zgodnie z obowiązującym prawem i ustawą covidową, która daje taką możliwość, kierownictwo urzędu w ubiegłym tygodniu zdecydowało, o wysyłaniu pracowników na zaległy urlop w system rotacyjnym tak, by zapewnić niezbędną  obsługę klientów przy maksymalnie zmniejszonej obsłudze pracowników.

Osoby, które nie mają zaległych urlopów, kierowane są na zdalną pracę. Takie rozwiązanie już jest realizowane.

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj

X