Home Wiadomości Jak wyglądają drogi po zimie w Bełchatowie?

Jak wyglądają drogi po zimie w Bełchatowie?

by admin
547 wejść

Tegoroczna zima wyjątkowo dała się nam we znaki. Widać to także po stanie naszych dróg. Wraz z wiosną wyłania się obraz rzeczywistości. W ubiegłych latach zima oszczędziła drogowców. W tym roku niestety nie była już tak łaskawa i choć służby dwoją się i troją tak nędznego stanu dróg i rozpaczy kierowców nie widzieliśmy dość dawno. Kierujący zmuszeni są do lawirowania pomiędzy wyjątkowo dużą ilością dziur. Jazda po większości dróg naszego miasta bardziej przypomina slalom, który skończyć się może poważnym uszkodzeniem pojazdu.

Drogi w naszym mieście przypominają szwajcarski ser. Kierowcy uszkadzają na nich zawieszenia i opony. – Tylko czekać na większe nieszczęście – alarmuje jeden z nich.

O szczegóły zapytaliśmy w Urzędzie miejskim.

Stan nawierzchni ulic po zimie zazwyczaj wymaga napraw, z tym problemem mierzą się co roku zarządcy wszystkich dróg. Wiosenne łatanie dziur na terenie miasta rozpoczęło się już w połowie lutego. Z wykonawcą tego zadania magistrat rozlicza się na podstawie m kw. przeprowadzonych napraw, dlatego nie posiadamy danych dotyczących ilości zużytej masy bitumicznej. – tłumaczy rzecznik prasowy bełchatowskiego urzędu.

W pierwszej kolejności uzupełniane są braki na głównych ulicach miejskich, w drugiej kolejności prowadzone są naprawy dróg w osiedlach oraz drogi gruntowe, których na terenie miasta jest ponad 20 km. Magistrat działa również interwencyjnie tam, gdzie sytuacja wymaga natychmiastowego działania i takie przypadki są zgłaszane do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska. – wyjaśnia Kryspina Rogowska.

W dniu 24.03.2021 r. prace związane z remontami cząstkowymi prowadzone będą w osiedlach Okrzei – dojazd do bloku 25, Czaplinieckie za przychodnią MEGA- MED, oraz w Rynku Grocholskim. Prace będą kontynuowane w tych rejonach również jutro, o ile pozwoli na to pogoda.

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Mieszkaniec 24 marca 2021 - 15:18

To Powiatowe Drogi . Powiat do roboty

Reply
Mieszkaniec 24 marca 2021 - 15:19

al Wyszyńskiego niech Powiatowy Zarząd Dróg robi . Do roboty

Reply

dodaj komentarz