Home Sport Światełko w tunelu dla GKS Bełchatów. Miasto i PGE wspiera górniczą drużynę.

Światełko w tunelu dla GKS Bełchatów. Miasto i PGE wspiera górniczą drużynę.

by admin
555 wejść

GKS Bełchatów otrzyma dotację celową od miasta na wsparcie seniorskiej drużyny ligowej  we współzawodnictwie sportowym. Klub jako jedyny złożył ofertę do ogłoszonego przez magistrat konkursu. 

Kwota, na jaką opiewa podpisana między miastem a GKS Bełchatów umowa, to 300 tys. zł. Klub, który wystartował w konkursie ogłoszonym na podstawie uchwały Rady Miejskiej, przygotował wniosek, który pozytywnie przeszedł weryfikację kapituły konkursowej. Zarządzeniem Prezydent Miasta Bełchatowa umowa właśnie weszła w życie.

W ramach promocji sportu i aktywnego stylu życia klub zamierza m.in. włączać się w działania dla społeczności lokalnej. Planowane są np. spotkania z młodzieżą, podczas których oprócz pokazowych treningów odbywać się będą prelekcje dotyczące zdrowego stylu życia. Zawodnicy będą odwiedzać szkoły i zapraszać na spotkania na miejskim stadionie, o ile pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Przekazane pieniądze, jak podkreślają wnioskodawcy, istotnie też wpłyną na poprawę uprawiania sportu przez młodych bełchatowskich zawodników GKS Bełchatów. W szerokiej kadrze „Brunatnych” na rundę wiosenną dziewięciu piłkarzy to wychowankowie klubu a tyle samo jest w wieku poniżej 21 lat. Dotacja przekazywana będzie 27 zawodnikom w formie comiesięcznych stypendiów sportowych oraz trzem trenerom jako wynagrodzenia. Klub w ramach podpisanej umowy promował będzie również miasto Bełchatów. 

Zadania w ramach otrzymanej dotacji celowej GKS Bełchatów realizował będzie od kwietnia do lipca 2021 r. 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, popisała umowę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. W ramach współpracy PGE GiEK przekazała 1 mln zł, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność sportową stowarzyszenia.

Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 91 lat. Zrzesza w sumie 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej. Jest ponadto właścicielem klubu siatkarskiego KPS Skra Bełchatów oraz większościowym udziałowcem GKS Bełchatów. Przekazane przez PGE GiEK środki pomogą zrealizować planowane projekty sportowe, w tym także priorytetowy, jakim jest dokończenie przez drużynę GKS Bełchatów rozgrywek ligowych w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi.

PGE GiEK równolegle ze swoją działalnością podstawową, jaką jest wydobycie węgla brunatnego oraz produkcja energii elektrycznej i ciepła angażuje się w działania wspierające lokalne społeczności, wśród których funkcjonuje. Tylko przez ostatnie cztery lata PGE GiEK zrealizowała w lokalizacji bełchatowskiej setki darowizn i projektów sponsoringowych na kwotę ponad 4 mln zł.

źródło: UM Bełchatów/PGE GiEK

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Torf 15 kwietnia 2021 - 20:26

Miasto nie miało wyjścia. W sytuacji gdy wszyscy związani z Bełchatowem wypięli się na GKS, pomoc okazała GiEKsa. Teraz miasto przekazuje śridki, które obiecało nz 2020 rok. Na pomoc w roku 2021 miastp nie da nawet jednej złotówki.

Reply

dodaj komentarz