Home Kronika policyjna Kosztowne spotkanie przy grillu.

Kosztowne spotkanie przy grillu.

by admin
708 wejść

W nocy 12 kwietnia 2021 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki byli wezwani na miejsce zdarzenia przy ulicy Czaplinieckiej. Zgłaszający oświadczył, że jadąc swoim samochodem zwrócił uwagę na zaparkowanego na chodniku peugeota z uszkodzonym przodem. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego.

Korzystając z bazy danych ustalili właściciela auta i pojechali pod ustalony adres. Okazało się, że użytkownika pojazdu nie ma w miejscu zamieszkania. Wkrótce jednak ustalili gdzie 23-latek się znajduje. W rozmowie z policjantami mężczyzna twierdził, że on nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu, a kluczyki od jego pojazdu ktoś mu zabrał.

– W trakcie prowadzonych czynności na miejscu pojawił się 21-letni bełchatowianin, który przyznał, że to on kierował peugeotem. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi zostali przesłuchani. Tłumaczyli, że tego wieczoru spędzali czas przy grillu, gdzie pili alkohol.

W nocy postanowili pojechać na kebaba, ale 21-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. W peugeocie oprócz kierowcy podróżowało również trzech pasażerów. Po zdarzeniu kierowca pozostawił pojazd i razem z kolegami oddalili się.

W sprawie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 21-letni bełchatowianin. Mężczyzna kierował autem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się również z odpowiedzialnością za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz