Home Edukacja Ruszyły matury.

Ruszyły matury.

by admin
406 wejść

Na początek język polski, w kolejnych dniach matematyka, język obcy i wybrane przez maturzystów przedmioty. Do egzaminów w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza przystępuje zarówno 70-ciu tegorocznych abiturientów, jak i absolwenci z wcześniejszych roczników. Jak sami mówią, mimo tego, że w związku z epidemią COVID-19 od wielu miesięcy uczyli się zdalnie, są dobrze przygotowani.

Myślę, że gdybyśmy normalnie chodzili do szkoły, czułbym się pewniej. Podchodzę jednak na spokojnie, mam pozytywne podejście. Wierzę, że będzie dobrze – mówi z uśmiechem Jakub. Podobne podejście ma Wiktoria, które przyznaje, że czuje lekki stres przed jednym przedmiotem. – Trochę boję się matematyki, jak zresztą większość moich kolegów i koleżanek. Mimo wszystko jednak mam nadzieję, że będzie dobrze – dodaje. Z kolei Marceli, który wybiera się na politechnikę, najpewniej czuje się właśnie z „królowej nauk”. – Myślałem, że będę się bardziej stresował, a czuję się lepiej, niż przed zwykłym sprawdzianem. Przygotowania nie były łatwe, bo jednak nauka przy komputerze to nie to samo, co w szkole. To wymagało od nas o wiele większego wysiłku i zaangażowania. Tak więc egzamin dojrzałości zdajemy już od dłuższego czasu, a matura to tylko jego podsumowanie – podsumowuje Marceli.

Aby jak najlepiej przygotować tegorocznych absolwentów do matury, oprócz nauczania zdalnego, uczniowie mogli liczyć na duże wsparcie nauczycieli. – Prowadziliśmy intensywne konsultacje zdalne i bezpośrednie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z tej formy wsparcia. Cieszymy się, że chcieli czerpać i porządkować swoją wiedzę aż do ostatnich chwil przed maturą – tłumaczy wicedyrektor III LO Małgorzata Załęczna. – Za wszystkich trzymamy mocno kciuki. Wierzę, że nasi uczniowie osiągną dobre wyniki i dostaną się na wymarzone przez siebie studia – dodaje wicedyrektor Załęczna.

źródło: Miasto Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz