Switch on the EIT in customizer!
Home Sport Kolejny Serb opuszcza SKRE.

Kolejny Serb opuszcza SKRE.

by admin
88 wyświetleń

Dusan Petković to kolejny Serb, który nie będzie reprezentował barw PGE Skry w przyszłym sezonie PlusLigi. Atakujący żegna się z bełchatowskim zespołem po dwóch sezonach spędzonych w klubie.

Serb dołączył do PGE Skry po znakomitym sezonie we włoskiej Serie A, gdzie był najlepiej punktującym zawodnikiem w całej lidze. Nic więc dziwnego, że włodarze bełchatowskiego klubu zwrócili uwagę na Serba. – Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego klubu. To jest dla mnie wyzwanie i zrobię wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów w najbliższych rozgrywkach – mówił po podpisaniu kontraktu Petković.

W pierwszym sezonie serbski atakujący dobrze uzupełniał się z Mariuszem Wlazłym i spełnił oczekiwania zarządu klubu, dlatego przedłużył swoją umowę. W kolejnym dzielił swoją pozycję z Bartoszem Filipiakiem, a w końcówce sezonu pokazał, że jest klasowym atakującym. Mimo dobrej postawy, Petković pożegna się z PGE Skrą.

Moją ambicją po przyjściu do PGE Skry z Włoch, oczywiście było mistrzostwo Polski. Dałem swoje sto procent dla drużyny, by to osiągnąć, ale niestety czasami to nie wystarczy. PGE Skra ma wspaniałych fanów i chciałbym im powiedzieć, żeby zawsze byli z klubem, także w tych słabszych momentach. Dziękuję za dobre chwile, bo takie spędziłem w Bełchatowie – mówi Petković.

Mimo że Dusan długo wchodził w miniony sezon i sam nie był zadowolony ze swojej dyspozycji, bo to zawodnik bardzo ambitny, w drugiej jego części i w play-offach pokazał, jakim jest wartościowym graczem. Przy kontuzji Bartosza Filipiaka wziął odpowiedzialność i ciężar gry w ataku na siebie i z tego się wywiązał. Bardzo dziękuję mu za dwa lata spędzone w PGE Skrze Bełchatów – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Dusan, życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze siatkarskiej i dziękujemy za cały wkład w rozwój PGE Skry Bełchatów!

źródło: skra.pl

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj