Home Wiadomości Ile będzie kosztował kilogram polskich truskawek? Cena zwali cię z nóg.

Ile będzie kosztował kilogram polskich truskawek? Cena zwali cię z nóg.

by admin
302 wejść

Do sprzedaży trafiły właśnie pierwsze polskie truskawki, wyhodowane w ogrzewanych szklarniach. Ich ceny tradycyjnie nie należą do najniższych – ale w tym roku są szczególnie wysokie. Jak pisze Wirtualna Polska, w hurtowaniach kosztują one 20-30 zł za kilogram – co oznacza, że ich cena w sklepie może dojść nawet do 50 zł za kilogram. W ostatnich latach na początku sezonu cena hurtowa na początku sezonu wynosiła 18-25 zł.

To będzie bardzo nietypowy rok w branży. Przy tak chłodnej pogodzie, jak teraz, owoce uprawiane bez osłon pojawią się może za 6 tygodni. Truskawki spod osłon będą długo trzymać hurtową cenę około 20-30 zł za kilogram. To oznacza, że nie będzie „górek” nadpodaży i wymuszonych nimi spadków cen. Trudno mi powiedzieć, ile będą kosztować truskawki w detalu, tanio nie będzie. – mówi jeden z plantatorów.

Truskawki szklarniowe już pojawiły się supermarketach. Za kilogram szklarniowych smakołyków zapłacimy około 28 zł. Truskawki uprawiane w polu bez osłon trafią do sklepów dopiero za około 6 tygodni. Wtedy odczujemy też skok cen.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz